Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Érdemes lecserélni az autómat?...

Érdemes lecserélni az autómat? Van egy 13 éves Ford Mondeo 2. 0 TDCI-m.4 évesen 96 ezer km-rel került hozzám, most 166 ezer van benne.

Figyelt kérdés

Azóta évente/10.000 km-ként megvolt az olajcsere. Kétszer volt nagyobb gond vele, (generátor és szíjhajtás hiba, de ezek javítva lettek) egyéb panaszom nincs rá, jól felszerelt (GHIA felett, állófűtéssel), teszi a dolgát, szép állapotban van. A szerelőm javasolta, hogy cseréljem le a várható hibák miatt (porlasztócsúcs, nagynyomású szivattyú, kettős tömegű lendkerék), illetve mert a környezetvédelmi normák szigorodása miatt nehezebb lehet vele a közlekedés. Szívó benzines motorút javasolt. Nézegettem az autókat, legalább ekkora méretű vagy nagyobb kellene a család miatt (3 gyerek), de vagy dízelek vagy kis turbó benzines motorúak vannak. Nagyjából 3,5-4 millió forintot rá kellene költenem az értéke felett, hogy egy 7-8 éves autót kapjak. A kérdés, hogy nem járok-e jobban, ha megtartom a Mondeot és az elkövetkező 10 évben bevállalom az esetleges nagyobb hibák javítását (összesen kb. 500.000 – 1.000.000 ft értékben), mint ha most kifizetek min. 3,5-4 millió forintot, és akkor (10 év múlva) egy elektromos autóra cserélek majd (addigra valószínűleg jobban elterjednek majd). Értéke akkor már nem nagyon lesz (most kb- 1 millió forint), Tehát 10 múlva 1,5-2 millió lesz költségem (javítás + értékcsökkenés), ha másik autót veszek, akkor viszont minimum ennek a duplája.

Az is lehet, hogy a régi dízelek leadására majd adnak támogatást az elektromos autó vásárlása esetén.



2019. aug. 17. 09:21
 1/5 anonim ***** válasza:
67%

"nehezebb lehet vele a közlekedés."

Kelet európában ez nem várható, tekintve, hogy nyugat európa levetett szrjaival közlekedünk. Ny Európában lehetnek majd gondok de az sem most lesz.


"és az elkövetkező 10 évben bevállalom az esetleges nagyobb hibák javítását (összesen kb. 500.000 – 1.000.000 ft értékben)"

Ha szerinted a következő 10 évben megúszod ennyiből akkor te vagy valami álomvilágban élsz vagy szívsz valamit? Ha az utóbbi akkor küldjél nekem is mert látom, hogy ütős az anyag.


És ha szerinted 10 év múlva még üzemképes, megbízhatóan használható lesz a 23 éves autód akkor is.

2019. aug. 17. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
52%

Nekem mindig van egy szetutesre való autóm. Értem ez alatt komolyan arra hogy szethulljon és kukában végezze hasznaltam. 2002es TDCI . (Télen rovid tavoztam.vele padlogaz közben a lábam a feken hogy fel perc alatt bemelegedjen)


300e kmel 200e Ft ért adtam el, ismerősnek Erdélybe hordott vele mindent most meg másik ismerosee és daniaba jár vele.

400e km felett van


Használd bátran brutál jó autó.

2019. aug. 17. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ha egy Renault motoros DCI csoda lenne, akkor megérteném a szerelődet, de így azt kell mondjam, hogy egy fsz.

Én inkább a rozsda miatt aggódnék, Fordot ezért nem vennék soha. Volt már, motorikusan, váltós, stb mind megbízható volt, de a kaszni.....borzalom.

2019. aug. 17. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Jobban jársz anyagilag,ha megtartod hosszútávon. Az még nagyon mesze van nálunk,hogy a környezetvédelmi normák miatt aggódj. Viszont a szervizeket szigorúan tartsd be. Ha 15ezrenként kell olajat cserélni,cseréltesd inkább 10ezrenként és lehetőleg lásd,hogy azt rakják bele amit kell(ha nem tudod megcsinálni).... Meg ajánlanák egy alváz és üregvédelmet most megelőzésképpen. 23 éves Passatom(13 éve nálam) van 430000km-el és bárhova el merek vele menni,viszont a szervizeket gondosan betartottam.
2019. aug. 17. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

1-nek.

Szerintem te nem értetted meg kérdést. Egyébként egy 23 éves autó is simán lehet üzembiztos. A jelenlegi használati szokásaimat feltételezve 300.000 km körül lesz benne. Bár lehet, hogy szerinted egy annyit futott autó már roncs. Valószínűleg saját tapasztalatból beszélsz. A másik három válaszoló mást tapasztalt.

A többieknek köszönöm.

2019. aug. 20. 19:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!