Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ford Puma 1.4, ugyanolyan...

KTomi98 kérdése:

Ford Puma 1.4, ugyanolyan motor beszerelési díja mennyi lehet?

Figyelt kérdés

Kis sztori.. Egy 1999-es Ford Puma tulajdonosa vagyok, 1.4-es zetec motorral felszerelve, ami a napokban adta meg magát. Minden jel nélkül pályán jött az erős kopogás, aztán le is állt. Indítani nagyon nehezen megy és le is áll rögtön. (nem is próbálgattam többet, jött a mentő) Itthon a gyertyákat néztem meg, 1-3 hengernél eléggé el van színeződve, a 2-4 hengernél meg olajos. Olajszint nagyon a minimumnál van. 1,5-2 hónapja kapott új olajat meg szűrőt, folyás sehol, kék füst se volt, hova tűnt akkor az olaj?

Szerintem ez is lett a veszte, mivel külső nyoma nincs a dolognak. Gondolom a dugattyúim megpuszilták a szelepeimet vagy egyéb módon partiztak az alkatrészek.

Még nem lett szétszedve, ajánlást kaptam, hogy szervízbe szétszedik s elemenként felújítják jóóó sok pénzért. De találtam komplett motort, mivel ugyanúgy 1.4-esről van szó gondolom nincs (túl sok) papírozási probléma. Mennyiért szerelik ki a régit, s be az újat kb? Illetve tud e valaki megbízható és hozzáértő szerelőt? Inkább Heves megye környékén. Maga a csere is komplikált, de ennek a motornak a vezérlése meg főleg, nem szeretnék újabb kört futni később egy hiba miatt.


Előre is köszi a válaszokat.



2019. aug. 22. 21:52
 1/3 anonim ***** válasza:
Ugyanannyi
2019. aug. 22. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ha az olaj a minimumnál van az még tökéletes.
2019. aug. 23. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

70ért találtam "új" motort.

Ha nem az olaj miatt akkor lehet hogy anyagfáradás miatt.. Vagy valami más.. Nem tudom.

2019. aug. 23. 12:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!