Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Sikeresen levizsgáztam,...

Sikeresen levizsgáztam, autóból. Most ha meg akarom még csinálni a motorból a jogosítványt, akkor újra kell KRESZ-ből vizsgáznom? Vagy 2 évig nem kell újra?

Figyelt kérdés

2019. aug. 23. 08:54
 1/2 D. Brasco ***** válasza:
Minden kategoriaban minden esetben ujra kell tenni kresz vizsgat!Ezt a 2 evet meg nem is tudom honnan huztad elő?!?!
2019. aug. 23. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Így van. A Kreszt minden esetben újra kell tenned, mert kategóriánként valamilyen szinten eltérő. Nyilván az általános szabályok ugyan azok, például a jelzések akár tábla, lámpa, burkolati stb... elsőbbség adási szabályok ezek ugyan azok. Viszont egy motornál vagy ha épp kamionra tennéd le ott némileg más a helyzet meg vannak olyanok amik személyautósként nem vonatkoznak rád például. Persze az általános kresz is benne van amit jobb felfrissíteni mert azt tudni kell! Egyébként ezt a 2 évig nem kell újra dolgot szerintem összekevered azzal hogy ha épp leteszed valamire a jogsit és a kresz megvan de a gyakorlati részét mondjuk húznád pár hónapig na akkor nem kell újra kresszezned ha az adott kategóriából már megvan a kresz vizsgád. De ha nincs meg akkor hiába van mondjuk meg a B kategóriából minden vizsgád és a jogosítványod is. Másik kategóriából újra kell vizsgáznod a kreszből is!
2019. aug. 23. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!