Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Pontosan mit jelent, hogy a...

Pontosan mit jelent, hogy a kresz vizsga után 2 évvel meg kell szerezni a jogosítványt?

Figyelt kérdés

Nyilván nem szeretném kicentizni, de tudja valaki, hogy pontosan a jogsiszerzés melyik részével kell kész lennem jövő májusig, ha tavaly májusban tettem le a kreszt? Aznapig kell bemennem az okmányirodára minden papírral? Vagy elég ha addig sikerül minden vizsgám?


Köszi a válaszokat előre is. :)



2018. okt. 24. 16:19
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
A kresz vizsgát követő 2 éven belül le kell tenned a gyakorlati vizsgát is.
2018. okt. 24. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

A sikeres KRESZ vizsga napjától számítva max 2 éven belül sikeres forgalmi vizsgát kell tenni.

A jogosítvány kiváltására, vagy az elsősegély vizsgára már nem vonatkozik a határidő.

A határidő centizgetése azért sem ajánlott, mert esetenként a forgalmi vizsgára több hetet is várni kell, és arra sincs garancia, hogy sikerül is.

Sokan félnek télen tanulni a vezetést, pedig aki teheti inkább oktató mellett gyakoroljon vizes, csúszós utakon is, s olyankor talán nincs is olyan hosszú várakozási idő az oktatóknál.

2018. okt. 24. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Addig ok, de ha mondjuk megvan a forgalmi, és aztán letelik a két év, mielőtt bemennék az okmányirodára, hogy szeretném kiváltani a jogsit, nem hajtanak el, hogy most már nem jó?
2018. okt. 24. 16:33
 4/5 A kérdező kommentje:

Á, csak most látom, második, köszi. :)

Nem halogatom, igazából már kétszer buktam forgalmin, mert nagyon-nagyon parázós vagyok (viszont nem vagyok hajlandó fizetni a vb-nak), másodiknál az utolsó percekben. Tisztában vagyok vele, hogy addig még van bőven vizsgalehetőségem, és valószínűleg a következő már tényleg sikerülni fog, csak szerettem volna pontosan látni, hogy hogy számoljak.

2018. okt. 24. 16:36
 5/5 anonim ***** válasza:
Október 4en vizsgáztam...5.Én lejárt a kresz..:D
2018. okt. 28. 02:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!