Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Turbó csere idő előtt? 330xxx...

Turbó csere idő előtt? 330xxx km van a dízel autómban. Érdemes benne lecseréni a turbó ha nincs baja? Ha valahol x00kmre e miatt megáll alattam a trailer sem lenne 80- xx ezer ft minimum. E miatt gondoltam ráy

Figyelt kérdés

#hsgsgsgava
2019. aug. 23. 16:36
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Milyen kocsid van? Hány éves?
2019. aug. 23. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Ha nincs baja akkor minek cseréled le? Ezen az alapon lecserélhetnéd a motort, a kipufogót, a futóművet, meg az egész autót, mert ki tudja mikor áll majd meg alattad.
2019. aug. 23. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
2007 1.9 pdtdi A3as
2019. aug. 23. 16:59
 4/11 anonim ***** válasza:
Csak akkor cseréld le ha van valamilyen jele annak hogy rossz, fütyűl, csörög, zörög vagy stb...
2019. aug. 23. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Ha nem eszi az olajat, akkor hagyd. De nekem volt, ami ette, még avval is mentem vagy 40 ezer km-t.

Ezek nem egyik napról a másikra krepálnak be.

Amikor már szürkén okádja a füstöt, akkor esedékes. :)

2019. aug. 23. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
rendben megfogadom köszi a tanácsokat ! :) olajat nem eszi , Még a gyári fél litert se kell rátölteni, ami normálnak számít. füstölni sem füsttől . Kompletten kb. 200 ba fájna felújítása tömítésekkell, be/kiszerelésstb. mindennel. Annyira nem állok jól, hogy ennyit kivágjak az ablakon....
2019. aug. 23. 17:22
 7/11 anonim ***** válasza:

Most mi a fasz?? :D


Kiderül hogy nem füstöl, nem eszi az olajat...


Akkor miért cserélnél ki rajta bármit is?? :D


Orvoshoz is elmész havonta mert hátha kapsz egy betegséget....?

2019. aug. 23. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Pl csak kopott 330 xxx km alatt valamit. A motor mondhatni új. Vez.műtengely, hidrotőkék, csapágyak, himbák, tömítések. Kettőstömegű 2 éve lett cserélve. Csak a turbó az ami gyári még. PD elem legrosszabb értéke 0.52 a többi a 0hoz közelít. vagy szerinted semmi sem kopik, főleg 300 felett? :)
2019. aug. 23. 18:58
 9/11 anonim ***** válasza:
Egy autó ezernyi hiba miatt megállhat egyik pillanatról másikra, mindent nem cserélgethetsz folyamatosan, mint a versenyautókon szokás. Ráadásul a turbó általában nem magától megy tönkre, hanem valamelyik másik alkatrész (vagy az olaj) miatt.
2019. aug. 23. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Nemrég mintha lett volna itt egy nagyon hasonló kérdés...

Akkor is leírtam, hogy amíg nincs baja, addig nem piszkálnám. Én is 300e-nél járok, szintén bontatlan a turbóm és még eszembe nem jutott lekapni.

2019. aug. 23. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!