Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ha a kocsi alján egy mákszemny...

Yoshimitcu kérdése:

Ha a kocsi alján egy mákszemnyi rozsda rajtamarad úgyis újra fog rohadni?

Figyelt kérdés
A hátó tengely felett ahol valamiért nem alázvédőzték és kezd rozsdálni, felcsiszoltam egy rozsdafoltot, de nehéz fémig csiszolni hogy semmi rozsda ne maradjon. Utána rozsdamaróztam,de a rozsda ahol mélyebben belerágott a fémbe ott fekete pöttyök csak maradtak. Kap egy rozsdagátló alapozót utána vagy zománcot vagy alvázvédőt. Újra fog rohadni?
2019. aug. 26. 11:02
 1/9 anonim ***** válasza:
Oxidáció a kulcs kifejezés. Akkor van rozsdásodás ha a fém érintkezik a levegővel, azaz oxigént kap. Ha lekened valamivel, akkor nem. Pontosabban csak addig nem, amíg egy kő le nem veri a festéket/alvázvédőt.
2019. aug. 26. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Levegő eddig se érte mert a gyári festék rajta volt mégis elkezdett rohadni.
2019. aug. 26. 11:58
 3/9 anonim ***** válasza:
Rozsdaátalakítóval passziválnám. A lényeg, hogy a laza, pergő rozsdát, lekapard, lecsiszold. Nem kell tökéletesen a fémig, a többit megoldja a rozsdaátalakító. Ha megszárad mehet rá az alvázvédő és valószínűleg nem lesz gond vele.
2019. aug. 26. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Alvázvédők semmit nem érnek, vicc kategóriák.


Rozsdaátalakítóval kell lekenni és le van a gond 20 évre vele!

2019. aug. 26. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Felniket rozsda átalakítoztam rozsdagatlofesték+festék festettem egy tél alatt ugyan úgy felnyomta a rozsda a festéket. nem jött be.
2019. aug. 26. 16:48
 6/9 anonim ***** válasza:

Milyen márka volt a rozsdaátalakító meg a festék?


Én Korant és Hammerite-ot használtam, nekem teljesen jó lett.

2019. aug. 26. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Nyakasparasztgazda ***** válasza:

Rozsda=fe2o3+n*h2o

Vagyis bármilyen kicsi rozsda marad,az terjeszkedni fog.

A rozsda maró/rozsda átalakító jó lehet ha jut mindenhová elég.

2019. aug. 26. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
rozsda átalakító Korant volt ment rá rozsdagatlo alapozó meg zománc. egy tél után ugyanúgy átjött mindenen a rozsda a felnin. femig nem tudtam lecsiszolni maradt rajta rozsda. egyik se tudta megfogni a rozsdát a felnin.
2019. aug. 27. 13:30
 9/9 Nyakasparasztgazda ***** válasza:
Ez egy ilyen szakma... Örök küzdelem a vasoxid ellen. Az acél felniket jobb homokszoratni aztán műanyag porfestès. Az autó alját meg nem szabad örökké nézegetni....
2019. aug. 27. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!