Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Érdemes megtartani az autót?

Érdemes megtartani az autót?

Figyelt kérdés
Van egy 15 éves Fiat Puntom. Ausztriából behozott, már 3,5 éve használom. Szeretem a kocsit, de az utóbbi időben sok javítani való volt vele ( vízhűtő,klímahűtő, fütőradiátor, generátor, lengéscsillapító, kipufogócsonk). Most pedig a hátsó kipufogó dob lesz cserélve, mert picit hangos. Most már tudom, hogy az ausztriai kocsik a sózás miatt jobban rozsdásodhatnak. Ha nagyon elrozsdásodnak akkor használhatatlanná válhat, vagy lehet javítani? Most nem tudok újat venni. Amúgy a kocsinak nincsen baja, nagyon szeretek vele közlekedni.

2018. máj. 18. 10:22
 1/5 anonim ***** válasza:

Az utolsó mondatod a lényeg: nagyon szeretsz vele közlekedni..tehát(ergo) tartsd meg. ennek már minden porcikáját ismered, boldogan, biztonságosan tudod használni. A 15 éves autó pont olyan, mint egy házasság..jó lenne másik, de ha mégsem jön be?

Minden versenyző költ a 15 éves autójára, én is...

Pótold az alvázvédelmet, van már egészen jó, ami nem egy vagyon.

2018. máj. 18. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
A rozsdát minél később javítod, annál nehezebb és drágább. Amíg nincs átrohadva, egy kis csiszolással, rozsdaátalakítóval és alvázvédővel/új festékréteggel évekkel ki lehet tolni az élettartamot. Ilyen öreg autóknál egy komolyabb lakatosmunka nem éri meg, mert olyan drága, hogy vetekszik az autó piaci árával. Kisebb javításoktól persze nem kell megijedni, csak utána alaposan le kell kezelni a felületet.
2018. máj. 18. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Igen, osztrák autókra ez sajnos jellemző.

A karosszériát lehet javítgatni lakatolgatni. A gond akkor van, ha a fő tartóelemek rohadnak.

Eladni szerintem így csak nagyon aprópénzért tudnád. Én használnám így ha az igényeidnek megfelel, amíg nem okoz komoly gondot a korrózió (nem tudom most milyen állapotban van). Addig gyűjtögetnék pénzt egy másikra. És ha végleg megadja magát (már nem megy át a műszakin se), akkor vennék egy másikat, ez meg megy a bontóba.

2018. máj. 18. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Amúgy igen, ha egyébként jó és szereted, érdemes megtartani. A használt autó mindig lutri, plusz vannak fix költségei a váltásnak, így nem igazán van értelme lecserélni, amíg nem érett meg a bontásra.
2018. máj. 18. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Mivel szereted, tartsd meg. Karosszériás tudja javítani a rozsdásodást, rohadást, amíg nem a vázon jelenik meg, nem gond.
2018. máj. 18. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!