Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Milyen káros hatása van az...

Milyen káros hatása van az autóra, ha néha menet közben 4. -ből üresbe teszem vissza a váltót 3-as helyett?

Figyelt kérdés
Vagy fordítva... Persze nyilván 1 másodperc alatt észreveszem, és korrigálok, de gondolom ez nem túl egészséges, igaz?

2019. aug. 28. 12:42
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Miért lenne káros? Bármelyik fokozatból kivághatod üresbe, semmi baja nem lesz neki. (Én viszonylag sokat szoktam gurulni az autóval. Felénk sok olyan út van ami csak minimálisan lejt. Kiveszem 5-ből üresbe, majd mondjuk 1 kilométer múlva vissza 4 és gyorsítok tovább. Semmi baja nincs a váltónak, és nem is lesz.)
2019. aug. 28. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Ha üresbe teszed, akkor semmi vész...azt hiszi az autód, hogy lámpa előtt gurulsz...(pedig nemis)


:-)

2019. aug. 28. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
59%
#1 miért pazarolsz üzemanyagot? Ha esetleg 2t autód va , nem szóltam.
2019. aug. 28. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
#3: Így üzemanyagtakarékos. 5 fokozatban visszalassul az autó motorfékkel, éppen csak minimális gázzal kellene sok helyen menni. Ha így tennék, akkor kb. 2000-es fordulaton járna a motor, ha viszont kiveszem üresbe akkor meg csak alapjáraton. A műszerfalon kiírt pillanatnyi átlagfogyasztást figyelembe véve is jobb üresben gurulni. Ha nagyobb lejtő lenne, akkor valóban jobb lenne motorfékkel menni.
2019. aug. 28. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Félreértetek. Ilyenkor az a helyzet, hogy üresben adok gázt, persze utána egyből leesik, hogy nincs sebességbe. Szóval nem csak gurulok, hanem van egy nagyon rövid gázadás is, és ugye felpörög a motor, aztán gyorsan "igazítok" a váltón.
2019. aug. 28. 13:38
 6/7 anonim ***** válasza:
Az sem káros egyáltalán. (A régebbi aszinkron váltóknál a sebességváltáshoz ki is kellett venni üresbe, akkor egy kis gázt adni, majd úgy berakni a kívánt fokozatba. A mai modern szinkronváltók meg jelentősen nem térnek el azoktól, tehát ha azok az egész élettartamuk alatt bírták az "üresben gázrugdosást" akkor ezek is fogják.) Amúgy milyen autó, hogy ennyire nem érezni hogy sebességben van? Az enyémnél lehetetlen eltéveszteni, üresben rázkódik a váltókar mint fene, sebességbe rakva meg meg se lehet mozdítani oldalirányba, illetve üresből valamelyik sebességbe húzva "bepattan" oda amit jól lehet érezni.
2019. aug. 28. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Egy 99-es KIA. Nem gáz, amúgy a váltója, jó nyilván 5-öst, hátramenetet picit nehezebben veszi, de nem vészes, szerintem ez inkább még abból fakad, hogy 2 hónapja van jogsim, és csak néhányszor vezettem még a kocsit. Tapasztalatlan vagyok, kicsit figyelmetlen, na meg azért csak más egy 20 éves autó, mint az oktatók pár éves kocsijaik, amik tele vannak rásegítővel. A miénkbe szervo sincs, sokszor alig bírom alászedni. :D De amúgy szeretem magát az autót, mert kis fürge.
2019. aug. 28. 13:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!