Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hogy vehetem 100% biztosra...

Hogy vehetem 100% biztosra hogy a külföldi úton az autó nemfog cserben hagyni?

Figyelt kérdés
2019. aug. 28. 12:59
1 2
 1/11 D. Brasco ***** válasza:
87%
Úgy hogy ha nem indulsz el vele
2019. aug. 28. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Pl. nem mész vele külföldre.
2019. aug. 28. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy az első írta!!!
2019. aug. 28. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
A kérdést nem a vicc kategóriába tettem fel.. komolyan kérdezem, komolyan érdekel
2019. aug. 28. 13:11
 5/11 anonim ***** válasza:
Arra nincs 100% biztosíték, de én indulás elött ha leadom a kocsit szakszervízbe, a szervíz esetleges meghibásodás esetén fizeti a vontatást a legközelebbi szakszervízig. Ez lehet a te esetedben is egy opció.
2019. aug. 28. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Pedig az első két válasz teljesen komoly, helyes.


Kibővítve pedig úgy néz ki, hogy soha nem lehetsz benne teljesen biztos.


Amit megtehetsz, hogy átnézeted, ami kopott, vagy ciklusának a végén van, azt előtte lecseréled, folyadékszinteket ellenőrzöd, és úgy indulsz útnak, hogy izzók, fékfolyadék, hűtőfolyadék, tartalék gyújtógyertya, biztosítékok, meg néhány szerszám (pl. gyertyakulcs) van nálad. Ellenőrzöd a pótkereket, teszel be egy lábpumpát, emelőt.


De ha viszonylag modernebb kocsid van, akkor kb. baxhatod a sok előkészületet, ha a számítógép valami bajt érzékel, felgyújtja a check engine lámpát, rosszabb esetben vészüzemmódba kapcsol.


Még rosszabb esetben meg meggyullad a kocsid a parkolóban, miután másfél órát mentél 150-el (tavaly több ilyen bmw is volt).


Viszont ha nem mész külföldre, akkor nem fog a kocsi külföldön cserben hagyni.

2019. aug. 28. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Sehogy. Egy vadi új autónál sem lehet ezt kijelenteni. (Egyik barátom új VW-ében 2300 kilométernél szállt el valami a műszerfalban, nagy füst kíséretében.) Nekem egy 19 éves autóm van, 3 hete a Hall-szenzor döglött be benne mindenféle előjel nélkül. Kanyar közepén elment az erő az autóból, kuplungot kinyomva megállt a motor és többet nem is indult be. Kiszerelés után szemrevételezve nem lehetett megmondani hogy rossz az szenzor, ergo egy ilyen jellegű alkatrész bármikor beadhatja a kulcsot bármelyik autóban. Tehát tudnod kell minden apró alkatrészről hogy mikor került be az autóba, meg kell határoznod valós statisztikák alapján hogy mennyi az adott alkatrész várható élettartama és ezek után már ki tudod számolni hogy mennyi az esélye hogy megfelelően fog minden működni. 100% sosem lesz, csak megközelíteni fogja ezt az értéket ha nagyon jó állapotban van az autó. Ha megelégedsz 99%-kal is (=minden 100. útján lerobban az autó), akkor elég megnézni hogy minden alkatrész (+folyadék) a helyén van-e és hogy járóképes-e az autó. Ha 99,9%-ig akarsz biztos lenni, akkor a már cserélni kellene a kopottas, elöregedett (pl. kiszakadt féltengely gumiharang), elkopott (pl. csapágyak) és bárminemű hibát produkáló alkatrészeket. Ha 99,95%-os biztosságot szeretnél, akkor cserélj ki mindent az autóban, az utolsó csavart is. Ha meg több kell mint 99,95%, akkor már az sem mindegy hogy milyen autót választasz, a legtöbb típus komolyabb szervizelés nélkül nem fog elmenni ennyit.
2019. aug. 28. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Még a 1,5 éves, gyári garanciális, egész Európára kiterjedő assistance szolgáltatással rendelkező autómmal kapcsolatban sem merném kijelenteni, hogy 100% nem fog elromlani.

100% biztosíték nincs. Legfeljebb talán ha magaddal viszel egy szervizkamiont az autód léterő összes pótalkatrészével, teljes szervizfelszereltséggel meg egy szerelőt. Ez viszont nem túl életszerű.

Egy jó állapotú, jól karbantartott autóval lehet minimalizálni a lerobbanás esélyét. De még ennél is csak 98%, hogy nem történik semmi.

2019. aug. 28. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Nem lehetsz biztos benne, de ha alaposan átnézeted szakemberrel és minden rendben van rajta, akkor komolyabb műszaki hiba esélye elhanyagolható. Ettől függetlenül előfordulhat, hogy valami törmelék kilyukasztja a hűtődet vagy defektet kapsz, de ezek az autó állapotától független dolgok. Arra figyelj, hogy a pótkerék gumija lehetőleg egyezzen a tengelyen lévő kerekekével. Nem tudom emlékszel-e rá, de nagyon csúnya baleset volt ebből egy defektes gumi cseréje után.
2019. aug. 28. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
65%

"Arra figyelj, hogy a pótkerék gumija lehetőleg egyezzen a tengelyen lévő kerekekével. Nem tudom emlékszel-e rá, de nagyon csúnya baleset volt ebből egy defektes gumi cseréje után."


???

Az autómhoz csak mankókerék járt. (És még ennek is örülhettem hogy nem csak defektjavító készlet.) Így sem méretében, de még csak márkájában, mintázatában sem egyezik az autón gyárilag lévő gumikkal? Ilyenkor mi van, fel se tegyem? Mondjuk nekem az alap, hogy pót/mankókerékkel nem száguldozunk és csak a legközelebbi gumisig gurulok vele.

2019. aug. 28. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!