Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ki mit tud az állítólagos új...

SpiceGiiiiiirl kérdése:

Ki mit tud az állítólagos új német szabályozásról, miszerint, ha életvitel szerűen kint él egy magyar állampolgár, akkor csak ott kint letett - megcsinált jogosítvánnyal vezethet az országban?

Figyelt kérdés
Ez a törvény állítólag 2018 januárjában lépett érvénybe, én is csak hallottam, jogosítványt csinálnék otthon, de kint élek németországban Stuttgart mellett.

2019. aug. 28. 14:58
 1/8 anonim ***** válasza:
67%
Ha tényleg kinn élsz, akkor miért nem kérdezed meg ott a megfelelö hivatalban?
2019. aug. 28. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

2 hete élek kint, első körben a fiam óvodáztatását oldom meg nagynehezen, mivel új nekem is minden.. párom, aki folyékonyan beszél németül, este 6ig dolgozik, 7re ér haza,akkor pedig már nincs hivatal nyitva, szombat és vasárnap úgyszintén!


nem is értem, ha nem tudsz válaszolni érdemben, akkor minek írsz.

2019. aug. 28. 15:12
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
2019. aug. 28. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
2019. aug. 28. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Állítólag ez nemcsak másfél éve, hanem sok-sok éve létező rendelet. Senki sem foglalkozik vele.
2019. aug. 28. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
0%
tényleg van ilyen törvény. Ha itt elsz eletvitelszeruen, akkor nem kotelesek elfogadni az otthon szerzett jogositvanyt. az megint mas kerdes, hogy kb senki se fogja vizsgalni, max egy pedalozos taho fricc. ha kell es kered kikeresem neked nemetul.
2019. aug. 30. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Általában az európai országok egymás jogosítványait elfogadják ha csak látogatóban vezetsz másik országban vagy még nem elég régen költöztél oda.


Én csak a már nem EUs angol rendszernél úgy emlékszem úgy volt, hogy 12 hónapig elfogadott volt a magyar jogosítvány (bár én 3 héttel az érkezésem után lecseréltem), de ha jól emlékszem úgy volt, hogy 1 év eltelte után csak akkor vezethetett valaki, ha lecserélte helyi jogosítványra.


Amennyiben ez néha európai országokban is így van, akkor ebben a szabályozásban semmi új nincsen.

2021. jan. 11. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

#2.

Nem is értem, ha nem tudsz valamit, akkor miért a gyakorin kérdezed meg 12 éves gyerekektől! :) És miért hőbörögsz? Nem hasznos, nem veszed figyelembe.

2021. aug. 1. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!