Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Az autókba a gyári motorolaj...

Az autókba a gyári motorolaj a legjobb?

Figyelt kérdés
Most vettem meg életem első autóját (mazda 3, 2004), és vinném olajcserére. Gyári mazda olajat vegyek bele, vagy inkább ilyen castrol, mobil1 féléket? És elnézést a láma kérdésért, de az olaj- és levegőszűrőt nekem kell megvenni vagy azt az autószerelő adja? ( Apropo, pl egy xy márkájú olajszűrő jó minden tipusú autoba vagy minden márkájú autóba más-más szűrő kell?)

2019. aug. 29. 17:05
 1/3 anonim ***** válasza:
75%

Sokféle választ fogsz kapni. Ha életed első autója, akkor inkább vidd el szervizbe, és ott megoldják. Ha számlára kéred(legalább az első alkalommal) akkor azon talán minden rajta lesz.


Ha megengedik, akkor figyeld meg, mit is csinálnak. Jobb helyen mindent adnak a kocsihoz, ami ilyenkor kell. Azt ne nagyon erőltesd, hogy hozott anyagból is dolgoznak?..


de majd mások megmondják a tutit...

2019. aug. 29. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

A hozott anyagot nem sok helyen szeretik. Van ahol nem is vállalják,van ahol drágábban,van ahol csak pofákat vágnak és van ahol mind1 nekik. Ha olajat viszed,de a szűrőket vegyék meg ők,nah az az amit nagyon szeretnek,mert vagy semmit vagy mindent.

Én kizárólag a gyárit rakatom bele

2019. aug. 29. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Amit akarsz.ha megfelel a gyári előírásnak (benzines esetében nincs semmi előírás sima 5w30 asszem vagy 5w40 ) a lényeg hogy ne hamist vegyél.


A többi nem számít.

2019. aug. 29. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!