Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Jogositvány megszerzése/alkalm...

Jogositvány megszerzése/alkalmassági?

Figyelt kérdés

Üdvözletem!

Az lenne a kérdésem,(bár lehet nem etikus, ez van sajnos) hogy ismertek-e olyan magán vagy akármilyen orvost/helyet, ahol kiállítják az alkalmasságit különösebb szemvizsgálat nélkül? Féreértés ne essék a látásom tökéletes, szóval nem megúszni szeretném és legkevésbé kockáztatni más emberek életét sőt még a legalsó részből is(fél szemmel nézni a számokat) láttam 3-ból kettőt, ami szerintem elég jó arány, sosem voltam szemüveges és különösebb gond sem volt soha a szememmel. Viszont ott van ugye az a fránya színtévesztés.. Itthon rengeteg tesztet töltöttem ki 16-ból 13-4 az átlag amit látok és nem, nem összekeverem a színeket, sőt még a khaki színt is meg tudom különböztetni a többitől, csak hogy értsétek a példámat, hogy nem keverek én semmit, szimplán ezt az undorító felesleges mintázatot, abból is csak néhányat nem látok... A háziorvosom elküldött szemészetre, ahol gyanítom hasonló diagnózis lesz, viszont minden más eredményem jó lett, amit ha kell viszek is és igen, tudok a szemüvegről és, hogy lehet azzal simán jogsim, de a kérdésem nem erre vonatkozik, nem azt akarom megtudni, amit már én is tudok, hanem azt, amit fentebb kérdeztem. Szóval tudtok-e olyan iskolát, embert stb vagy van-e ilyennel tapasztalatotok, ahol ezt "lazábban" veszik?


Előre is nagyon szépen köszönöm a válaszotokat!

Szép hétvégét!:)



2019. aug. 30. 14:13
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Én nem ismerek ilyen helyet, de ilyen enyhe színtévesztéssel minden további nélkül kaphatsz B kategóriás jogosítványt. Sőt, még hivatásos sofőr is lehetsz korrekciós szemüveggel.
2019. aug. 30. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Igen? Köszönöm a válaszod! Örülnék neki, ha sima jogosítvány mellé nem kellene hordanom a szemüveget, ugyanis nem szemüveges lévén szerintem sokkal zavaróbb és balesetveszélyesebb lenne, ha hírtelen el kellene kezdenem egyet hordani, persze hozzászokik az ember, de mivel a hétköznapi életben nem hordom teljesen más világ nekem, leglább is, ahogy felvettem nekem zavaró volt, rengeteg dolgot kitakart a kerete és a periférikus látásom is "rontotta" jó nagy butaság ez a baboskönyves dolog..
2019. szept. 1. 13:58
 3/3 anonim ***** válasza:
Nem hiszem, hogy szemüveget kell hordanod. Ez tényleg nagyon enyhe eset, ami nálad van.
2019. szept. 1. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!