Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Kezdő vagyok, motorozni...

Merton16 kérdése:

Kezdő vagyok, motorozni akarok tudnátok segíteni tapasztalt motorosok?

Figyelt kérdés

Sziasztok, szeretnék nagyobb motorra váltani, ugyanis van nekem egy Keenway TX 50-es motorom de B jogsival vezetem, tehát tulajdonképpen semmi motoros tapasztalatom. 600-as suzuki gsxr lenne a célom, de előtte tegyem le az A2-t és vegyek mondjuk egy Kawasaki Ninja 300 vagy 400-at? Majd idő után ráülni a 600-as suzukira, vagy majd ha betöltöttem a 24 életévemet és kezdhetek 600-al ha ésszel bánok vele, szemem előtt van azért hogy nem kis pályás már a 600.

Egyik ismerősöm az A2-t mondja, a másik pedig hogy várjam meg a 600-ast ha tudok ésszel bánni vele. 21 éves vagyok 76 kiló és 182 cm magas. Csak mert volt már hogy ezzel kapcsolatban kérdezték :D Előre is köszi a válaszokat!



#motor #kezdő #Suzuki #Kawasaki #ninja300 #ninja400
2019. aug. 31. 18:44
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Ha van pénzed cserélgetheted a motorokat, 300-ról 400ccm-re nekem nem érné meg sem erőben, sem pénzben.

A motorozás mindig is veszélyes volt, minden ember más, neked kell ismerni a határaidat hogy mi az amit még bevállalsz.


Aki ült már pár évet akár egy 125ös robogón, annak lesz annyi rálátása, hogy ne okozzon bajt. Én mindig úgy kezeltem a gázt 160 lóerővel, ahogy egy 90 lóerős géppel, ha nem éreztem úgy a motort, akkor nem forgattam, de legalább nem csináltam hülyeséget, és elporoszkáltam nyugodt tempóval, aminél sok más dologra is tudok figyelni.


Nekem gsr600-am volt a második motorom, robogó után, ez is ment ha kellett, én úgy adtam el hogy átlag embernek, utcára ettől több nem is kellene. De az ember mindig vágyik a jobbra, erősebbre.


Az a baj hogy 50-es robogóval egyáltalán nem lehet megtapasztalni az igazi motorozást, én éreztem magamban sok év robogózás után hogy eltudnám terelni a nagyobb erősebb motort, de az 1000-es gépeket hanyagoltam, mert ezzel is volt olyan helyzet amit éppen még menteni tudtam, és nem biztos hogy dupla annyi lóerővel is ugyanez történt volna...

2019. aug. 31. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Én 21 évesen letettem az A2-t, nem vártam meg a 24-et.

Szerintem ez a biztonságosabb út. 2 év alatt össze tudsz szedni annyi tapasztalatot, hogy ne öld meg magad, amikor az A-s jogsival veszel egy 600-as gsxr-t. Én 23 évesen tettem le az A-s jogsit, és azóta egy 900-ast használok napi szinten. Viszont a kezdetek óta elég sok vezetéstechnikai tréningem voltam, meg évi 10-15 ezer km-t motorozok kb.


Szerintem teljesen jó, amit kitaláltál magadnak. Elsőre lehet akár a 250es Ninja is akár. Azok olcsóbbak.

2019. aug. 31. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszöm a válaszokat mind a kettőtöktől! :D
2019. aug. 31. 20:25
 4/4 Nyakasparasztgazda ***** válasza:

Fokozatosság ész és türelem...

Azt sem kell elhinni hogy mindig a nagyobb felé kell lélegezni.

Nagyon sokféle motorom, robogóm volt. A "csúcs" egy 600as 100le-s Suzuki rf. Na onnantól indultam el lefelé... Most a legnagyobb motorom 250ccm és a legerősebb pedig 20 le :-)

2019. aug. 31. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!