Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Japán vagy Német autópárti...

Japán vagy Német autópárti vagy? Ha Japán miért, mikor jóval drágább bele az alkatrész? Nem a 20-25 éves Swiftekre gondolok. De pl egy dízel Corollaba jóval drágább egy kettőstömegű, mint egy A3asba.

Figyelt kérdés

#Hsgsgsg
2019. szept. 1. 17:34
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Koreai, de véletlenül jött. Első normálisabb használt autóm egy Hyundai Getz 1.5CRDI volt, nagyon meg voltam elégedve vele, motorikusan semmi gond, egyedül lakatolni kellett, de olcsón megúsztam. A jó tapasztalat miatt maradtam ezen a vonalon, most egy Kia Magentisem van, 2.0CRDI, prémium felszereltség, motorikusan teljesen megbízható és lényegesen olcsóbb, mint pl egy Audi.
2019. szept. 1. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Jók a kiál, stb aláírom , DE! nekem majd most kell komplett kettőstömegűszettet cserélni az 1.9 pdmbe . Kettőstömegű, Kipling, kinyomócsapágyak, csavarok, stb + munkadíj és megáll 250be. Luk szettet fog kapni, mert az van benne gyárilag. A mostani 332 8xx kmig bírta. :) A turbó gyárimég benne a porlasztó 300nál volt cserélve. Tehát az is kiszolgálta magát(ez 200ba fájt) olajat nem eszi sem a vizet. Nekem bevált. De a crdi is nagyon jó motor.
2019. szept. 1. 17:55
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Provokatív kérdés, ami értelmetlen is.


Egyébként a japán fanok egyik érve az, hogy drágább lehet az alkatrész, csakhogy ritkán romlik el, és úgy lesz a drágább olcsóbb... vagyis a megbízhatóság miatt kedvelik a japánokat.

2019. szept. 1. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Nem tartom provokatívnak a kérdést ,mivel amint látod az előző válaszolónak is normálisan válaszoltam , meg neked is, és ezután is úgy fogok. Akármi is a véleményem. :)
2019. szept. 1. 18:02
 5/12 anonim ***** válasza:

Értsd úgy a provokatív jelzőt, hogy ez is egy olyan kérdés, amiben nem lehet senkinek tökéletesen igaza, de számára a rész igazság a teljes :-)

Kb, amikor két rivális futballcsapat szurkolója egymást kezdené arról győzködni, hogy miért az ő csapata a jobb...

Vagy a férfiak azon vitáznának, hogy a szőke, barna, vörös, fekete, kis mellű, nagy mellű nők közül melyik a legjobb (és lehet nem lenne egyetértés)

2019. szept. 1. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Német autóm van, de tényleg provokálsz, te letetted a voksod a német autók mellett (ahogy én is), és próbálod ezt a meggyőződést visszaigazoltatni...
2019. szept. 1. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Nem akartam senkit provokálni , Ha úgy jött le bocsi. :)
2019. szept. 1. 18:50
 8/12 anonim ***** válasza:

Nem tudom

Volt swiftem fiatal koromban míg megvolt nem kellett hozzá semmi.

Volt 7g accordom 12 évig nem kellett hozzá semmi csak fékbetét féktárcsa és olaj.

Van egy másik családi hondam 2002es évjárat azóta megvan úgy tűnik tölteni kell majd a klimajat tulajdonképpen minden gyári benne

Ja meg a gyári ékszíj nyikorog már.


Most van egy Mazda 6om még csak 5 éves ahhoz se kellett semmi.


Szóval elhiszem hogy drágább de fékbetét féktárcsa vezermuszijon kívül (accord láncos ott még az se ) még gyujtogyertyan olajon és szűrőn kívül mást nem vettem.idosebb vagyok 1998ban vettem első autómat.


Cégeknek van pár autója azok német kocsik. Tudom milyen a can bus error amit nem lelnek meg tudom milyen a check engine tudom mikor hullik szét a kézi váltó tudom hogy kellenek kerekcsapagyak, tudom hogy széthullik az ékszíj feszitoje, tudom a generátor szabadon futó is milyen ha szétesik lehulló porlado kipufogo is ismerős klimakomoresszor hiba is több autóban.


Szóval tudom én ezeket de csak német autóban. A Japánba biztos drágább lenne majd ha egyszer tönkremegy megnézem.

2019. szept. 1. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
1.4 D4D Corollába pl. nincs kettőstömegű. Amúgy japán párti vagyok, ha rendesen karban van tartva, nem sok gond van velük. De láttam már nagyon elhanyagolt E12 Corollát, nem sok baja volt motorikusan. Szomszédnak is van 2 Toyotája, csak nyaralás alkalmával nincs otthon az autó. Szervizben se igen látok japánt, max átvizsgálás gyanánt.
2019. szept. 1. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 Barnabas333 ***** válasza:
1 Nissanom és 2 Mazdám volt, most Kiám van. Mind benzines és kettős tömegű nincsen egyikben sem. Mazdáknál a rozsdára kellett sokat költeni. Kuplung csere volt munkadíjjal olyan 75 a Mazdán, de sosem robbant le. Lengőkar olyan 24-25 a Mazdába... Azokat a magyar utak miatt 3-4 évente cserélni kellett...
2019. szept. 3. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!