Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ha elakarok indulni az autóval...

Ha elakarok indulni az autóval, akkor először benyomom egy picit a gázt és utána engedem fel a kuplungot, vagy először engedem fel a kuplungot és ha elkezd pörögni akkor a gázt, vagy teljesen egyszerre?

Figyelt kérdés

2019. szept. 3. 21:45
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
72%
Lényegtelen. Az a fontos, hogy a megfelelő fordulatszámról történjen az indulás.
2019. szept. 3. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
0%

Dizelnel engeded picit a kuplungot es adod a gazt benzinnel egyszerre csak a kuplungot picit megtartod nincs 1 masodperc se en igy szoktam es soha nem fulladok le ha gyorsan akarok elindulni mert kuposztas van mint benzinnel csak epp tokig nyomom a gazt

De az a baj ezt erezned kell,hogy reagal az auto

20f audi s3

2019. szept. 3. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
64%

"..vagy először engedem fel a kuplungot és ha elkezd pörögni akkor a gázt...."

Ez még trollkodásnak is gyenge. :(

2019. szept. 3. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
54%
Komoly arc lehetsz, ha a gyakorin akarsz megtanulni vezetni. Apád amúgy tud róla, hogy el akarod vinni a kocsiját?
2019. szept. 3. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim válasza:
55%
XXDDDDD Utolso 2 valasz megolt
2019. szept. 3. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Igazság szerint majdnem egyszerre. Ahogy a kuplungnál érzed a fogáspontot, már adod a gázt neki.
2019. szept. 4. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 Wadmalac ***** válasza:

Ez az a játék, amit tanulni kell. A tankönyvi mérlegmozgás arról szól, hogy ahogy jön föl a kuplungpedál, úgy megy le a gáz.

Tökéletes mérlegjátéknál a motor nem pörög fel jelentősen és nem is fullad be, a kocsi meg rángatás nélkül finoman gyorsulva indul meg.

Ezt bizony gyakorolni kell.

Amikor én vizsgáztam anno, az oktató csináltatott velem két kört a rutinpályán indulás-megállás ismétlésből, amíg szép finoman nem ment a dolog.


Aztán ha már jól megy, egy másik autóba átülve újra meg kell meresned a megfelelő pontot, mert minden kuplung máshol, máshogy fog be és minden kocsi gázpedálja is máshogy reagál.

De ha már megvan a rutin, új autóban is egy-két elindulás után ráérzel.



Öööö, ezt ma nem tanítják oktatáson?


Mert akkor még jobban óvatos leszek a nagy kék T betűs autókkal.

2019. szept. 4. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Még nem vezettem köcsögök
2019. szept. 4. 18:48
 9/11 anonim válasza:

Hat ha itt akarsz megtanulni vezetni inkabb ne is ulj volan moge

(Kocsogok kozul az egyik ;))

2019. szept. 4. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Wadmalac ***** válasza:

"Még nem vezettem köcsögök"


Na, akkor várd ki a vezetés-oktatást, kis mázas cserépedényke.

2019. szept. 5. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!