Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Autópálya bírságok. Hogy...

Autópálya bírságok. Hogy jöhetnék ki belőle?

Figyelt kérdés
Exnejem válásunk utáni, tehát életközösségünk megszünése után a vagyonközösség megosztás előtti időszakban egy az én nevemen lévő autót használt. Kib. szásból egymás után 3x nem fizetett autópálydíjat, a csekkek, felszólítások természetesen nekem jöttek. Hogyan tudom törvényes úton behajtani rajta az összeget? Rendőrség? Kárpótlási per? Bizonyítékaim is vannak az autó használatát illetően ellene

2019. szept. 8. 12:17
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
0%

Ez bukó. 45 ezer forint a bírság, ennyiért nem éri meg bohóckodni.

A hatóság meg le fogja szarni, mert nem is az a lényeg, hogy ki vezette, hanem kinek a nevén van.

Az már a te problémád részükről, hogy te ezt hogy beszéled le vele.

2019. szept. 8. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Szánalmasság legalja hogy valaki idáig tud süllyedni
2019. szept. 8. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Ez már nem a bohóckodás kategória sajnos,annyiért én se verném itt a nyálam..240E ft!
2019. szept. 8. 12:38
 4/14 anonim ***** válasza:
Miért adtad oda neki?
2019. szept. 8. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
91%

Ha ilyen jó hangulatban zajlik a válás, nyilván van ügyvéded, miért nem tőle kérdezed ezt is?


Komolyan érdekelne

2019. szept. 8. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
4# 10év,feleség,közösvagyon stb.
2019. szept. 8. 12:55
 7/14 A kérdező kommentje:

Már elváltunk..gondoltam itt is megkérdezem,

több helyről informálódok mielőtt nekiugrok az ügynek

2019. szept. 8. 12:57
 8/14 belapus ***** válasza:

Nem szakvélemény!

Valószínűleg a büntetést neked kell kifizetni, mert a hatóságot nem érdekli a válásotok csak a befizetési határidő.Amennyiben bizonyítani tudod, hogy az adott időszakban nem te használtad a járművet, valószínűleg peres úton kárpótolhat a bíróság.Az is lehetséges, hogy nem csak a büntetés összegét kell majd megtérítenie a volt feleségednek, hanem azokat a károkat is, amelyek nem vagyoniak.

2019. szept. 8. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Azt írod hogy van bizonyítékod, akkor ezzel tudsz valamit keresni. Ha más nincs fogadj egy ügyvédet és az tudja mit és hogyan kell intézni.
2019. szept. 8. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

8# igen valami ilyesmi..eladom az autót nekem úgyse kell,és fizetek.

Ügyvédem van,fizetés meghagyást küldünk ki elsőkörben kártérítés címszó alatt,ha nem fizet marad a polgper

2019. szept. 8. 13:24
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!