Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Milyen fűkaszát vegyek "másodh...

Milyen fűkaszát vegyek "másodhegedűsnek"?

Figyelt kérdés

Van egy tizenéves Stihl kaszánk, csak szezonban, évi 5-6 alkalommal vágunk vele kb.2500nm-t. Pont az utolsó vágás előtt robbant le. Mindenképpen vennék mellé egy második kaszát, ilyen helyzetekre. Leváltani még nem akarom, ezért a 100+ ezer forintos kategória kilőve.

A Fuxtecen gondolkodtam, de a legolcsóbb is 47 000 forint. Sok jót hallottam róla, viszont a hájpolás miatt attól tartok, hogy valójában ez is csak egy sima Demon kasza, csak a matrica, meg a szervízháttér a plusz. Őszintén nekem nem ér meg plusz 20ezret, hogy Nyíregyházára, vagy hová küldözgessem javítani a gépet, amikor egy karburátort én is ki tudok cserélni ezeken a kínai egyenmotorokon.

A kérdés az, hogy elég megbízható egy olyan jobb kínai, mint a Demon, vagy inkább a sokat dícsért Fuxtecbe fektessek be, ha hirtelen megfekszik a Sthil, és vágni kéne?

Mielőtt szóba kerülne az Oleo, meg a nagy márkák szöcskeriogatói, köszi,ha van olcsóbb megoldás, inkább kihagynám ezeket.



#gaz #kasza #Straus #bozótirtó
2019. szept. 9. 17:21
 1/5 A kérdező kommentje:
Ezt de kva jó helyre írtam...
2019. szept. 9. 17:25
 2/5 anonim ***** válasza:
jaítani nem kell ha gondosan bánsz vele (ez nem munkagép)
2019. szept. 9. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
a demon szerintem jó. Valóságban 1,4 kw = 1,8 Le, ami kb reális. Sehol sem 5,5 Le. 52 ccm , nem 58 és nem 65. Az enyémen lengyel szöveg van, persze kínai gyártmány ez is. Nem japán a szöghajtás, se a karburátor. Erő az van benne, cserébe kicsit nehéz. Egészen hasonló blokk van a Lumag földfúrónkon, az meg elment az Isten tudja hány üzemórát.
2019. szept. 12. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Nem gond nekem, ha nincs 2 Le, a Stihlem is 1.3 volt újkorában, nekem az elég. A fontosabb, hogy ne olyan gerhás legyen mint a strauss, meg az Mtd, amit állandóan felújítani kell.
2019. szept. 12. 16:52
 5/5 anonim ***** válasza:

hétvégén megnéztem közelebbről a lumag talajfúró és a demon fűkasza motorját. Ránézésre csavarra ugyanaz. De a lumagon minden sokkal vastagabb anyagból van. Mármint a műanyag alkatrészek. De a lumag nem is piacos minőség.

A demon kasza ereje normál használathoz bőven elég. Van egy régebbi mcculogh 29 ccm fűkaszám, annál sokkal erősebb.

2019. szept. 16. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!