Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Audi A4 b6 1.9tdi fehér füst?

Egykettoharomkecske kérdése:

Audi A4 b6 1.9tdi fehér füst?

Figyelt kérdés

Sziasztok:) Van egy Audi A4 B6 1.9pdtdi ami fehéres szürkén füstöl első indításnál, illetve ha visszahűlt a motor. Ha kicsit melegszik, teljesen megszűnik a probléma. Voltam vele szerelőnél de nem jöttek rá mi lehet a gond, illetve hibakód sincs. Se olaj, se víz nem fogy és normálisan viselkedik az autó. Lehet lényegtelen de hátha köze lehet a hibához, hogy 2 hónapja lett rajta cserélve a vezérlés, olaj, szűrők, Hűtővíz tartály, Turbó, Intercooler cső, Illetve a hőgomba.Előre is köszönöm a válaszokat.


UI: Nem távgyógyítást szeretnék, Megyek vele másik szervízbe csak hátha másnak is volt már ilyen problémája :(



2019. szept. 13. 00:23
 1/4 anonim ***** válasza:

A fehér füst általában vízgőz, kérdés, honnan van a víz.

Jó esetben lehet csak a kicsapódott harmat, bár az késő őszi, téli hidegben megfigyelhető jelenség

Hengerfej hibás motornál a szivárgó hűtővíz miatt jön fehér füst a kipufogóból, de annak azért van jele, a kiegyenlítő tartályban olajos a hűtőfolyadék, és csökken a folyadék szint.

A katalizátor is lehet a vízgőz forrása, de az sem feltétlenül hiba

2019. szept. 13. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
A hűtővíz tiszta és egyáltalán nem fogy. Sajnos Nyári melegben is füstöl első indításnál. A katalizátort nem nézték még de akkor megnézettetem. Esetleg porlasztó vagy pd elem nem csinálhatja?
2019. szept. 13. 01:55
 3/4 anonim ***** válasza:

Erre én is kíváncsi lennék.Hasonló cipőben járok igaz Hdi.Valamikor hideg motornál van füst elég rendesen valamikor meg semmi.

Olyant is olvastam,hogy az izzításnál is körbe kellene nézni.

2019. szept. 13. 02:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

El nem égett gázolaj füstöl fehéren.

Vagy rossz porlasztás, vagy kompresszióhiány, de a hidegindító berendezés szerint is füstölhet. Előtöltés állítás, dúsítás. Rossz helyen van az előtöltés, és ha ráállít, máris rossz az égés.

2019. szept. 13. 04:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!