Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hogy kell elindulni az autóval...

Hogy kell elindulni az autóval majd utána váltani?

Figyelt kérdés

Első órán voltam túl vezetésen, nagyon az alapokat vettük át. Az oktatóm azt mondta, hogy értelem szerűen kuplung benyomom, majd felengedem és ahol megmozdul az autó ott picit megtartom, lassan tovább engedem és utána gázt adok. Viszont most láttam egy videót, ahol még benyomott kuplungnál lép rá a gázra a srác, de csak nagyon picit(a többi ugyan az, felengedi, fogáspont után nagyobb gázt ad.)


Melyik a helyes?


Illetve váltásnál (1-től felfele) is meg kell tartani egy picit fogásponton és utána gázt adni, vagy miután benyomtam és betettem mondjuk 2-esbe, egyből levehetem a lábam a kuplungról, miközben gázt adok?



2019. szept. 16. 20:15
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
91%
Mindkettő helyes, de kezdőknek az a jobb, ha a gázt nyomod előbb (elég 1200-1500-ra felvinni a fordulatot, és utána engedheted a kuplungot), mert könnyebb így elindulni.
2019. szept. 16. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Igen a videóban is ilyen 1500 körül mondta. Elindulni nekem sem sikerült piroslámpánál.. egyrészt, sosem vezettem még autót és eleve a kezelés is sok figyelmet von el, másrészt izgulok is, hogy mögöttem vannak és lefulladok(tudom, hogy jobb esetben nem szállnak ki megverni, de na).
2019. szept. 16. 20:33
 3/11 Nyakasparasztgazda ***** válasza:
72%
Mè nem hiszed el amít az oktató mond?
2019. szept. 16. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Az oktatóra hallgass,azt és úgy csináld amit mond!
2019. szept. 16. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Dízel autónál gázadás nélkül is könnyen indul az autó. Gondolom, ilyenen tanulsz.


Benzinesnél muszáj gázt is adni, különben előfordul, hogy lefulladsz.

2019. szept. 16. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Természetesen rá hallgatok és úgy is csinálom, csak kíváncsi voltam.


# 5


Igen, dízel, ez első fele az órának annyi volt, hogy kuplungot felengedtem és úgy mentem(értelemszerűen kuplunggal is fékeztem stbstb)

2019. szept. 16. 20:58
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Neked most azt kell csinálnod amit az oktató mond.

Majd ha lesz jogsid mag autód , akkor kérdezd meg ezt esetleg.

2019. szept. 16. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Ez autó függő illetve motor :)


Egy nagy köbcentis dízellel még kettesben is elindulsz gáz nélkül.


Váltásnál egyszerre kellene a pedálokat kezelni de ehhez azért még szoknod kell az autót rendesen illetve a vezetést...


Úgy értem amikor engeded vissza a kuplungot akkor a fogásponton már nyomod be a gázt kicsit, így nem fogsz "bólogatni" az autóval.

De amúgy is csak a nagy köbcentis autókkal lehet nagyokat bólogatni :)

2019. szept. 16. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Dízelen tanultam, de benzinesem lett..hat Dízellel 30 ora alatt max 5x fulladtam le, benzinessel meg orankent annyiszor 😂
2019. szept. 16. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Melyik a helyes?

Az amikor egyenletesen gyorsulva, rángatás és motorbőgés nélkül elindul az autó. :)


Amúgy előbb-utóbb rá fogsz jössz, hogy semmi értelme elméletben agyalni erről a kérdésről. Mert pofon egyszerű leírni, hogy "lassan" engeded ,vagy hogy "pici" gázt adsz. Na de mihez képest???

Ezekre senki sem képes pontos választ adni.

Ez alkalmanként, ember, autó, és helyzetfüggő.

2019. szept. 18. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!