Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Milyen autóakkumulátort...

Milyen autóakkumulátort érdemes venni?

Figyelt kérdés

Akkucserét kell csinálnom még a nagy hidegek előtt, mert a hűvösebb reggeleken bizony már most meg-megküzd a beindulással az autó, a feszültség pedig indítózásnál beesik 9,1 V körülre.

(Miután beindult, 13,9-14,5 V közt tölt, ha halaod, akkor stabil 14,4-5 V)


Vannak saját tapasztalataim is (igaz, még csak a második saját autómat hajtom), illetve vannak hallott infóim is.

Amiket néztem:

Electric Power GOLD 67Ah/640 A

Excide Premium 64Ah/640A (Erre írták, hogy az AGM-hez kicsit hasonlít, hamarabb visszatölt.)


Az autó egy Skoda Octavia MK1 (2005), 1.6 8V benzin.

Kint áll a fagyban a betonplaccon, így az indítóáram fontos lenne.

Munkába oda-vissza hét közben (H-P) olyan napi 8-10 km, hétvégén változó, kb. olyan 300-600 km szokott belemenni/hét.


Banner-t is nézegettem, de azzal volt rossz tapasztalat, az otthoni 1.3-as Suzuki anno 3-at evett meg belőle kb. 1-1,5 hónapos időközönkent, pedig töltés rendben, zárlat nem volt. (Azóta egy hirtelen felindulásból vett Tesco-s 'no name'-el megy, ennek 4 éve.)


BOSCH, VARTA? Ezekről hallottam hideget-meleget. Mik a ti tapasztalataitok? Megéri a kb 2x-es ár, vagy ugyanúgy 2-3 év lesz a fenti üzemeltetési körülmények közt, mint egy olcsóbb akku?


Előre is köszönöm!



2019. szept. 19. 14:01
 1/10 anonim ***** válasza:
Amekkora fizikailag belefér!
2019. szept. 19. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Méretre fizikailag ez a vége, mert az ennél nagyobb kapacitasuak már nem mennek be a tokba.
2019. szept. 19. 14:22
 3/10 Koplárovics Béci ***** válasza:
49%
Exide Premium nekem bevált, de szerintem a 47-8Ah-s is elég benzinesbe.
2019. szept. 19. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Exide a legjobb , olyat vegyél.
2019. szept. 19. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Optima az egyik,de talán a legjobb aksi
2019. szept. 19. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Az szívás.... akkor marad a 64Ah..

kisebbet venni nagy baromság! minél kisebb az Ah annál rövidebb az akksi élettartama is!


Simán mehetett volna bele 70+Ah is de ha nem fér bele akkor nem tudsz mit csinálni.


Márka szerintem mindegy, a lenézett Banner 100Ah-s akksija kétszer túléli az Exide 64Ah-s akksiját mert annyival nagyobb dög.

2019. szept. 19. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
én zselés akkumulátort vennék,de amire én figyelnék: a garancia. Kérdezz rá, hogy garancia mennyi van rajta és mik a feltételek. Pl. ha autóalkatrész boltokban vásárolsz, ha nem az autóhoz megfelelő akkumulátort veszel, nincs garancia.
2019. szept. 19. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Ha van lehetőséged tölteni (nem utcán áll és elér az autóig a konnektor) akkor szerintem az olcsó is megteszi, és használattól függően néha rátöltesz. Egy 5e ft-os töltővel jó pár évvel meg tudod hosszabbítani az akku élettartamát ha nem hagyod, hogy nagyon lemerüljön.
2019. szept. 19. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Sajnos panelban lakom, és az autó meg a betonos placcon áll télen-nyáron.


Méret: hossz a baj. A 242 mm belemegy még, de a 272 mm már nem, mert az autóban az akkit egy 'U' alakú hátfalra tolod rá, aminek adott a mérete, aztán a bekötés után felülről még egy fedelet is rá kell tolni (így mondjuk teljesen le van burkolva az akku a hideg ellen). A most benne lévőn még van is külön egy öv körben, ami szivacsos bélésű lehet, de ezen nem lepődtem meg, mert Svédországból jött a kocsi. (Konnektoros motormelegítő is van benne, sajnos a panelban ezt sem tudom kihasználni így, de látszik, hogy foglalkoztak a géppel!)

2019. szept. 20. 16:18
 10/10 anonim ***** válasza:

Azt azért elmondanám hogy ha nagyobb egy akksi, az nem jelenti azt hogy ezért tovább is bírja.

Meg az akkun a burkolat nem a hideg ellen véd, attól pont ugyan úgy lehűl mint nélküle.

2019. szept. 20. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!