Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Egy terhes szülő nőt miért...

Egy terhes szülő nőt miért lehet szállítani személy autóban? Egy szülő nőnek a mentőben lenne a helye nem?

Figyelt kérdés

Egy terhes szülő nőt miért lehet szállítani személy autóban? Egy szülő nőnek a mentőben lenne a helye nem? Sokan azért hajtanak gyorsan mert szülő nőt szállítanak és ezzel a okkal megúszák a büntetést is , de ez baleset veszélyes és másra is veszélyt jelent.


Ha szül valakinek a felesége akkor miért nem hívnak mentőt?

Miért ültetik be autóba és miért hajtanak el vele mint a rakéta?

Egy sima személyautónak nincs megkülönböztető jelzése ezért nincs felhatalmazása arra hogy megszegje a közlekedési szabályokat hiába szállít szülő nőt ennek ellenére mégis sokan mentőnek képzelik magukat ha szülő nőt szállítanak.



2019. szept. 19. 20:36
 1/10 anonim ***** válasza:
88%
A mentő nem taxi. Ha beindul a szülés, a legtöbb esetben még órák telnek el, mire megszületik a gyerek. Ilyen esetben szerintem érthető, ha a férj minél előbb be akar érni a kórházba. Nem azt mondom, hogy emiatt a kreszt elfelejtve idióta módjára kell vezetni, de ha minden szülő nőhöz mentőt hívnának, nem lenne kapacitás balesetekhez kimenni.
2019. szept. 19. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
81%

"ezzel a okkal megúszák a büntetést is"

Azért a filmeken kívül erre nem vennék mérget. Ha szülő nőt szállítva balesetet okozol, ne adj isten, elütsz valakit, akkor nem fogják azt mondani, hogy "ja akkor felejtsük el". A jogrendszer nem így működik. Legfeljebb enyhítő körülmény lehet, pár évvel kevesebbet kell leülni, de nem mentesít a felelősség alól.

2019. szept. 19. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

1. Nem minden terhes nőt szállító hajt mint a meszes.

2. Könynen elhet, hogy normálisan közlekedve is előbb beér, mert akárhogy nézzük, mire a mentő ott van 5-10 perc, addig elhet beérnek egy 5-10 km-re elvő korházba a megengedett sebességgel ahelyett, hogy megvárná a mentőt és azzal menne vissza.

2019. szept. 19. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 veterán vas ***** válasza:
81%

"egy szülő nőnek a mentőben lenne a helye nem?"


NEM!

A szülő nőnek a kórházban, a szülőszobán a helye.


Kíváncsi lennék, amikor a feleséged az utolsó pillanatokban van, akkor te ülsz otthon, nyomkodod a telefont, alkudozol az irányításvezetővel, és várod a mentőt, ahelyett, hogy vinnéd a kórházba???

Hmmm.....:(

2019. szept. 19. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Manapság a mentők már pillanatok alatt kint vannak.


Arról nem beszélve ha pl nagy városban dugóba keveredsz egy szülő nővel akkor a autósok nem fognak félre húzodni mert nincs megkülönböztető jelzésed.


Nagyobb biztonságban van egy mentőben szakemberek kezében akik tudják mit kell csinálni nem esnek pánikba stb.

2019. szept. 19. 22:41
 6/10 anonim ***** válasza:
Ez azért eléggé helyzetfüggő, hogy mi az a pillanatok alatt.
2019. szept. 19. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
80%

"Manapság a mentők már pillanatok alatt kint vannak."


Aha, kb 30 perc volt mire kiertek unokabatyam balesetehez a 45 km-re lévő legközekebbi kórházból, csak mert egy világvégi zsákfalu volt.

2019. szept. 19. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 veterán vas ***** válasza:
0%

"Minden dolognak oly sok színe van,

Hogy aki mindazt végigészleli

Kevesebbet tud, mint első pillanatra.

S határozatra jőni rá nem és,

A tett halála az okoskodás."


Madách.

2019. szept. 20. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Mint előttem írták, a szülő nőnek kórházban, a szülészeten a helye. Személyautóval simán szállítható a terhes nő szivárgó, elfolyt magzatvízzel. Sűrű tolófájásokhoz, megindult szüléshez viszont már én is mentőt hívnék. Ismerem a mentőautókat (talán túlságosan is jól). Én saját autóval vittem be a nejem szülni. Nem szívesen látnám azon az ágyon a gyermekemet világra jönni, amin előtte egy részeg "ember" sz@rta, hugy.zta, okádta össze magát. Persze tudom... fertőtlenítve van. :) Egyéb iránt a főváros más tészta... ott fokozottan értem azt, hogy saját autó. Ha a forgalomban, dugóban mégsem haladok, és előrehaladott lett a kismama állapota, akkor oda is lehet ám mentőt hívni! Aztán majd érkezik egy vidéki egység. Mert bizony fővárosunk nem áll olyan fényesen mentőkapacitásból! Napi szinten vannak felrendelve szabadnapos mentődolgozók kötelező túlórába menteni.
2019. szept. 20. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
26%
Te is szereted a taxit??
2019. szept. 21. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!