Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hogyan működik a tempomat...

Hogyan működik a tempomat tartós lejtmenetben?

Figyelt kérdés
Tartós lejtmenet esetén (mondjuk érdi lejtő a Balaton felé) miként működik a tempomat, ha amúgy üresben az autó tovább gyorsulna mint a beállított sebességhatár? Képes enyhe folyamatos fékezésre úgy, hogy folyamatosan világítanak a féklámpák? Ha igen, túlmelegedhetnek a fékek ez esetben? Köszönöm a segítő válaszokat!
2019. szept. 25. 11:00
 1/4 anonim ***** válasza:
49%

Milyen típusú autónál kérdezed?

A modernekben van lejtmenet vezérlő, az nem vált fel, ha nő a fordulatszám.

De, egy regi típusúval nem mehetsz lejtőn D fokozatba. Az üzemi féket nem vezerli az aut. váltó. Értelme se lenne, túlmelegszik úgy az üzemi fék és hatastalanná válna.

2019. szept. 25. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Adaptív tempomatnál kell tudnia fékezni is. Nekem sima "buta" tempomatom van, ami nem fékez, csak a gázt tudja elvenni. Üresbe nem szoktam kivenni a váltót. Hagyom sebességben. A tempomat elveszi teljesen a gázt. Még 6.-ban is általában van annyi motorfék, hogy nem lendül túl jelentősen a kívánt értéknél.

Komolyabb hegyi lejtőnél már én lépek rá-rá a fékre, hogy ne lendüljön túl. Vagy visszaváltok, hogy legyen elég motorfék.

2019. szept. 25. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a DSG már tempómat nélkül is visszavált lejtőn, hogy ne gyorsuljon az autó, ha nem akarom. Tempomattal meg megától értetődően
2019. szept. 25. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Nos 2012-es robotizált váltós Peugeot 5008-ról van szó. A kérdést pont azért tettem fel, mert négyen használjuk cégautóként és van köztünk egy kakukktojás aki tönkre teszi a féktárcsákat és betéteket, még 30 ezret sem mennek el ezek az alkatrészek, holott 70 %-ban autópályázunk. A hunyó nem én vagyok, hisz a sajátomon 110 ezernél cseréltünk első betéteket és hátul 180 ezernél, féktárcsák még most is rendben vannak. A fék nem melegszik, hosszú autópályás menet után sem, vagyis nem fog folyamatosan a fék. Én is először arra gondoltam, úgy cserélték ezeket az alkatrészeket, hogy nem szedték szét és tisztították meg a féket, ezért foghat. De nem. A tempomat nem adaptív távolságtartó.
2019. szept. 25. 17:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!