Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Tempomat használat közben hol...

Tempomat használat közben hol tartsuk lábunkat, hogy kényelmes legyen, de egy esetleges fékezéskor könnyen ráléphessünk a fékre?

Figyelt kérdés

2019. ápr. 17. 00:08
 1/9 anonim ***** válasza:
A pedál alatt a padlón. Nem tudom máshogy elmagyarázni, mert őszintén szólva sosem néztem hova rakom ilyenkor a lábamat, ez ösztönből jön.
2019. ápr. 17. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
65%

A műszerfalon.

Így vész esetén erőből rá tudsz rúgni a fékre

2019. ápr. 17. 02:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
87%
Én a pedálok előtt szoktam tartani. Úgy kényelmes.
2019. ápr. 17. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
59%
Ez kérdés?
2019. ápr. 17. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
72%
Lehetőleg a kormányon. De ha műláb akkor dobd csak a csomagtartóba.
2019. ápr. 17. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszi
2019. ápr. 17. 09:29
 7/9 anonim ***** válasza:

Függ az adott szituációtól.

Ha nincs szükség gyors reakcióra, akkor bárhova teheted a lábad. Pl. ritka forgalú autópályán jó látási viszonyok mellett.

Ha normál reakcióidő szükséges, akkor én a gázpedál vonalában tartom a lábam. Így egy esetleges fékezési igénykor automatikusan tudja a lábam (izommemria lévén), hogy mennyire balra van a fékpedál.

Ha fokozott reakcióidő szükséges, akkor a fékpedálon tartom a lábam.

De vigyázat! Hallottam már olyan megtörtént balesetről, ahol a vezető szintén a féken tartotta a lábát és vészfékezéskor pont az izommmemória miatt kupplungolt.

2019. ápr. 17. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Én is a gázpedál vonalában a padlón szoktam tartani a jobb lábam. (A balt a kuplungpedál melletti "taposón".) Voltam már olyan szituációban, hogy tempomattal valaó haladáskor kellett vészfékeznem. Ment reflexből, nem igazán nyújtotta a reakcióidőmat az, hogy a padlóról kellett átemelnem a lábamat, nem a gázpedálról.
2019. ápr. 17. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

"A pedál alatt a padlón."


Na ezt nagyon rosszul teszed.

Én egyszerűen a pedálok előtt tartom a jobb lábam, tehát nem nyújtom ki. Viszont ha közeledek valamilyen autóhoz, akkor már készenlétben vagyok, hogyha mégis fékezni kéne. Amúgy valóban sok autót kényelmesebb úgy vezetni, ha a lábad a gázpedálon van.

2019. ápr. 17. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!