Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Olyankor mi van, ha valaki...

Olyankor mi van, ha valaki A2-es jogsival balesetet okoz egy papíron A2-es motorral, ami valójában nem esik bele a kategóriába?

Figyelt kérdés

Nekem már rég megvan a korlátlan, csak felmerült bennem ez a kérdés és nem találtam rá választ.


Tehát olyan motorral okoz balesetet valaki, ami forgalmi szerint mondjuk 25 vagy 35 kW, viszont valójában mondjuk 50 kW, vagy minden esetre 35-nél magasabb.


Csomó ilyen motort látok meghirdetve. Yamaha TD?850 28 kW-os papírokkal, stb.


Ha ilyennel okoznak balesetet, akkor mi van?


Fizet a biztosító, vagy sem? Kap az illető bármi büntetést, eltiltást, stb?



2019. szept. 25. 15:58
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem hogy nem fizet a biztositó hanem még nagyon meg is büntetik, és a másiknak a kárát is neki kell zsebből fizetni. Már akkor ha kiderül a turpisság, de ilyenkor kiszokott és mindent át nyálaznak.
2019. szept. 25. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ha nem derül ki, akkor semmi.

De ha kiderül az már okirathamisitás, amiböl birosági ügy lesz.

2019. szept. 26. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Miért ne derülne ki? A biztosító valszeg mindent el fog követni, hogy ne kelljen fizetnie, és azért ők se hülyék.
2019. szept. 26. 09:22
 4/6 anonim ***** válasza:
Vannak olyan motorok, amiket legálisan adnak kisebb papírral. Úgy tudom, hogy a gyártó tudja elektronikusan korlátozni a teljesítményüket, így beszoríthatóak az A2 kategóriába. Példát nem tudok írni, én is így hallottam az infót, de ez reálisnak tűnik. (egy jó motorvezérléssel lóerőket lehet nyerni, fordítva miért ne működne?)
2019. okt. 23. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy van ilyen, de én most nem erről beszélek :) Hanem arról, hogy kivették belőle a fojtást, vagy alapból nem is volt benne, papíron mégis 35 kW szerepel.
2019. okt. 23. 11:08
 6/6 anonim ***** válasza:

ha olyan szinten károsodik a motor hogy be sem indul nem fogják tudni hogy valójában hány kw

meg igazából nem is nagyon foglalkoznak vele, hány olyan 2t 125-ös motor van ami több 11kw-nál? sok

hányan használnak segédmotorként nagyobb motort? sokan

velük sem foglalkoznak

2019. okt. 23. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!