Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mit szóltok hozzá, hogy...

Mit szóltok hozzá, hogy mostantól nem kell elsősegély vizsga a jogosítvány megszerzédéhez? Mi lesz, ha balesetet okoz? Hogy vezethetnek így más országban?

Figyelt kérdés
2018. dec. 22. 21:35
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
29%
Hol olvastad? Mindenegybenblog.nemkelleüvizsga.gportál? Nem kell elhinni ilyeneket, likevadász oldalak. Kell eü vizsga, nyugi.
2018. dec. 22. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Elöször is akiknek VAN elsösegély vizsgájuk, azok sem tudnak elsösegélyt nyújtani, csak van egy papírjuk.

Másodszr a jogosítványban nincs benne, hogy van-e ilyen vizsgád vagy sem, csak annyi, hogy az adott kategóriájú jármüvet vezethed.


Azaz balesetnél ugyanaz lenne, mint eddig, megvárja az illetö, amig odaér a mentö.

Vezetni meg bárhol vezethetne, mert senki nem tudja, hogy volt-e ilyen vizsga


Ettöl függetlenül az egésznek semmi valóságalapja sincs.

2018. dec. 22. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
52%
Követem
2018. dec. 22. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Csomó más országban nincs semmiféle EÜ vizsga, sőt felkészítés sem, aztán mégis megvannak az emberek.
2018. dec. 22. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
2018. dec. 22. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 Beviz Elek ***** válasza:
67%

Valahol egyetértek vele, valahol nem.


Nem árt ha az embernek van valami halvány fogalma az ilyenekről (legalább stabil oldalfekvés, lélegeztetés) ha nem is közlekedés során, de otthon is bármikor előfordulhat hogy valakin alkalmazni kellene.

Másrészt baleset során előforduló törések, vágások, roncsolódott testrészek... Őszinte leszek, nem bírom a vért. Esetleg rászorítanék egy tisztább ruhadarabot, utána elájulnék és további mentőkre lenne szükség. Az ismeretek ide vonatkozó része számomra teljesen felesleges volt.

2018. dec. 22. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Én idén csináltam a jogsit, szóval elég friss tapasztalat. Szerintem a jelenlegi formájában is felesleges. Kevés gyakorlati tudást ad, és a nagy részét néhány hét alatt elfelejti az ember. Így néhány hónappal a tanfolyam és a vizsga után szerintem nem tudnék segíteni balesetnél annál többet, hogy kihívom a mentőt. Pedig tény, hogy nagyon hasznos lenne. Csak abban a formában, ahogy most oktatják nem alkalmas arra hogy az emberek ezt a való életben is alkalmazni tudják ha olyan helyzetbe kerülnek.
2018. dec. 22. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim válasza:
!OFF! Szerintetek is jól értelmezem, hogy ha jelenleg megvan az elméleti, meg a forgalmi is, akkor szépen megvárom a hatályba lépést és megigénylem? Ergo nem vesződnék az elsősegéllyel addig. !OFF! Szerintem az elsősegély vizsga nélkül is igénye kellene lennie az embereknek arra, hogy egy olyan tudást megszerezzenek, aminek TÉNYLEG van gyakorlati haszna (remélhetőleg persze soha nem kerülsz olyan helyzetbe).
2018. dec. 22. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Persze fontos, kiugrok az autóból hidraulikus eszközzel kiszabadította a masikat felmerem hogy a másiknak törött e a gerince és úgy kezelem.


Életszerű

2018. dec. 23. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
66%

Az eü tanfolyam nem arra a balesetre készít fel, amikor a swift frontálisan karambolzik egy kamionnal, hanem a kisebb koccanásokkor keletkező felületi sérülések, végtagtörések helyszíni ellátására.

Szerintem teljesen hétköznapi szituáció, hogy melletted valaki rosszul lesz, összeesik, vagy elbotlik, beveri a fejét a betonba. Ha lenyelte a nyelvét, nem várhatod meg a mentőket, mert 2 perc alatt megfullad, neked kell megmenteni az életét. Ezért kellene mindenkinek tudnia, hogy kell a légutat szabaddá tenni, stabil oldalfekvésbe helyezni az illetőt. A vérzés csillapítása, elállítása is életet menthet.

Tudjuk, hogy a mentő mindenhova kiér 15 perc alatt (napersze), de sokszor a baleset utáni első 2 perc alatt dől el, hogy az illető életben marad-e és milyen maradandó sérülései lesznek.

2018. dec. 23. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!