Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Valóban vigyáznom kellene...

Valóban vigyáznom kellene ezzel az autóval?

Figyelt kérdés

Örököltem egy - az én szememben jó állapotban lévő - autót. Mentem vele, friss jogsiként ugyan még nem sokat. Volt szervizben, motorikusan elvileg nincs vele semmi gond, és elvileg ami nem klappolt, azt ki is cserélték... a karosszéria is viszonylag rendben van. Így adták át nekem az autót a szüleim.


Viszont: ez az autó egyszer totálkáros volt. Oldalbakapták kb. 100-al, az autó jobb oldala benyomódott a váltóig. Muszáj volt megjavíttatni a hitel miatt, most végül évek múltán hozzám került.


Ami aggaszt: azt vettem észre, hogy a régebben károsodott oldal vagy 10 cm-el magasabb mint a másik. Ha elölről nézem, akkor eléggé látszik, hogy a tető egyik fele magasabban van.


Még laikusként nem értek a dolgokhoz, de amikor ezt meséltem egy ismerősömnek, mondta, hogy nagyon vigyázzak vele, mivel rosszul is kophat így a gumi.


Van miért aggódnom? Mint mondtam, közlekedtem vele, de eddig nem észleltem semmi életveszélyeset.


Bocsánat a laikus kérdésért.



2019. szept. 26. 16:53
 1/6 anonim ***** válasza:

10 centiméter? Az rengeteg, műszaki vizsgán hogy engedték át?

Olyan mértékű deformáció már azt jelenti, hogy az egész karosszéria deformálódott. Nem csak 10 milliméter?

2019. szept. 26. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
91%
Én biztosan nem adnék egy totálkárból helyrekalapált autót a gyerekem alá. A vázszerkezete sérült, deformálódott, másként megy egyenesen, másként viselkedik fékezéskor és kanyarodáskor, és ami lényeg: baleset esetén egy helyrehúzott merevítő nem fog téged semmitől sem megvédeni.
2019. szept. 26. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Szemmel látható a deformáció. Amikor ránéztem az autóra vettem észre, hogy nem stimmel valami.
2019. szept. 26. 17:17
 4/6 anonim ***** válasza:

Milyen autó ez?

A 10 centi még egy kamionnál is feltűnő lenne.

De én egy fillért nem költenék rá, eladnám hátha megvenné valamki a hibáival együtt.

2019. szept. 26. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Több sebből vérzik a meséd.

Ha totálkárosra törték, akkor ki kellett vonni a forgalomból.

Lehet, hogy csak valami kisebb sérülés történt, viszont akkor nem beszélhetünk totálkárról.

Na most akkor melyik?

Aztán a kasztni. Ha valami sufniban próbálták eltüntetni a karambol nyomát, akkor egy nagyobb ajtóhézag vagy pontatlan sárvédő illesztés formájában látható nyoma marad. De itt is csak 2-3 mm-eltérésről beszélhetünk.

(mellesleg már az is nagyon szemet bántó bír lenni)

Ha egy kasztniban 10centi eltérés lenne, úgy állna az autó mint a pisilő kutya, egyik kerék el sem érné a földet.

Szóval ne menjünk részletekbe, keress valami más trollkodni valót.

2019. szept. 26. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Egyrészt, 10xm egyből szembetűnik, nem tudom milyen szerviz lenne képes ilyen szarvasgombát elkövetni. Másrészt, a totálkár azt jelenti, hogy akárhogy igyekszik az ember, nem lehet szegény gépet összekaparni, és azt már csak max alkatrésznek lehet használni. A helyedbe én egy ilyen kocsit messziről elkerüljék.
2019. szept. 28. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!