Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mekkora kárt teszek az autóm...

Mekkora kárt teszek az autóm váltójában ha időnként nem helyezem teljesen fokozatban mielőtt felengedem a kuplungot és összeérnek a mozgó fogaskerekek?

Figyelt kérdés

Évente megyek kb 20.000-50.000km-ert főként városban és környékén, tehát a futott kilométerhez képest nem tartom jelentősnek de mégis van, hogy időnként rosszul váltok mert nagyon hamar akarok elindulni és nem várom meg míg berakom a váltot sebességbe, már hamarabb engedném fel a kuplungot.

Viszont ilyenkor a mozgó fogaskerekek összeérése során csak keletkezik bennük valami minimális kár is vagy kopás még azalatt az egy másodperc alatt is.


Szóval ha tegyük fel egy évben vagy 20.000km-enként legalább 8-10-szer így váltok azzal teszek valami jelentős kárt a váltóban, megrővidítem jelentősen az élettartamát?



2019. szept. 27. 10:25
 1/4 anonim ***** válasza:
35%

Ha benyomod a kuplungot és beteszed sebességbe, ez kb fél másodperc .

Ezen mit kapkodsz és idegeskedsz, megkell tanulnod hogy hogyan kell autót vezetni, kezelni.

2019. szept. 27. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Néha én is megszámolom a fogaskereket... eddig még megy a kocsi...


Ezen én is gondolkodtam, de nyilván nem tesz jót neki, és nincs egzakt válasz, hogy mekkora kárt okozol vele. Szerintem ne agyalj rajta!


Vedd hangosabbra a rádiót! :)

2019. szept. 27. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ennyire gyenge a bal lábad, vagy mi?
2019. szept. 27. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Te, egyébként mivel foglalkozol? Mi a munkád? :D


Ezek után amit leírtál, csak a lapátolást bíznám rád!

2019. szept. 27. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!