Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hogyan nyugtassam le magam...

Hogyan nyugtassam le magam forgalmi vizsgára?

Figyelt kérdés
Jövő héten megyek forgalmizni és addig nem vezetek már. Nagyon izgulós típus vagyok, és ez utolsó órán is meglátszott. Parkolások kaoszak voltak(egy ideje nem volt velük semmi gond), elvileg darabos voltam nagyon, nem ment úgy ahogy máskor szokott. Oktatóm mondja simán át tudok menni, meg hogy megtanultam vezetni, de nagyon kozrejatszik a szerencsefaktor, illetve a koncentrációm a vizsgán. Oktatóm tanácsolta, hogy vegyek be nyugtatót, de sosem szedtem be még és félek letompítana. Mit tudtok tanácsolni? Mással is volt ilyen, hogy vizsga előtti órán ennyire rosszul vezetett? Egyébként első vizsgám lesz forgalomból, a kresz és az eü is előre sikerült, már csak ez hiányzik.

2019. szept. 28. 15:19
 1/10 anonim válasza:
100%

úgy, hogy nyugodjál meg, engedd el, szerinted mi történik, ha elsőre megbuksz?? Meghal valaki? vége lesz az életednek? Börtönbe zárnak?

Elküldenek a Marsra?? SEEMMI se lesz, max annyi, hogy plusz pénz, hogy újra próbáld, de az meg csak pénz, pótolható dolog.

2019. szept. 28. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Irányjelzőzz neki mert létfontosságú lesz a magyar közlekedésben

A mozdulatot már reggel az ágyból fölkelve gyakorold

2019. szept. 28. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Ezt a kérdést még néhány millió ember átélte(én is) aztán amikor szólítanak, beülsz, megtörlöd a tenyered, és jöjjön, aminek jönni kell. Onnan csak a forgalmat, táblákat, kilóméterórát figyeld. Ha ez megvan, akkor kézben a jogsid.


Vesztegetéssel ne próbálkozz. A magad erejéből menj át a vizsgán, lesz mire büszkének lenned. Kevesen vagyunk, akinek minden vizsgája elsőre sikerült.


járj szerencsével.

2019. szept. 28. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Semmiképp ne vegyél be nyugtatót! Ha nem szedsz rendszeresen, az elsőnek kiszámíthatatlan a hatása, tényleg jelentősen lassulhatsz, tompulhatsz - annak pedig jó vége nem lesz, még balesetet is okozhatsz.


Aludd ki magad alaposan a vizsga előtt, próbálj meg nyugodt maradni, mélyeket lélegezni, ne hagyd magad apróságokon felidegesíteni! Nem tragédia az sem, ha nem sikerül elsőre a vizsga, legalább emiatt ne izgulj!


A vizsgabiztosok sem esznek embert, ha látják, hogy megy, nem lesz gond. Én anno végigmentem csont nélkül az útvonalon, a legvégére maradt a parkolás. Egy két autónyi helyre kellett tolatva párhuzamosan beállni, én betolattam szépen a hátsó autó elé, nyúltam volna a kézifékhez, a vizsgabiztos pedig megköszörülte a torkát és megkérdezte: biztos jó lesz itt? Kinéztem jobbra, és pont egy kapu elé álltam volna - korrigáltam, meglett a vizsga. Pedig amikor az útvonalat húztam, a biztos ingatta a fejét, hogy "na, itt ma már két embert megbuktattam!". És nem, nem fizettem egy fillért sem.


Apró trükk: a belső tükröt állítsd be úgy, hogy meglegyen a szemkontaktus a vizsgabiztossal és használd gyakran!


Jó lenne, ha addig még tudnál vezetni, kezdőként egy hét alatt is kiesel a gyakorlatból, és a vizsgán az alap dolgoknak (pedálkezelés, váltás) rutinból, odafigyelés nélkül kell mennie.

2019. szept. 28. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Én is remegve indultam el vizsgázni. Az első 5 percbe ráizzadt a tenyerem a kormányra, de megpróbáltam nagyon figyelni. Szerencsémre autópályára húztam, amíg kint voltam 8-10 percet az autópályán beszélgettünk a vizsgabiztossal, kiderült milyen kedves, és annyira megnyugtatott hogy ilyen rendes hogy utána egyáltalán nem izgultam, és még is lett az eredménye. Szóval helyzettől függ mi hogy sül el, de tényleg az összes lehetséges módszerrel próbáld megnyugtatni magad, meditálni vagy hallgass nyugtató zenét, ami neked működik, de akár mennyire is lehetetlennek tűnik, tényleg a nyugalom a kulcs (már ha tényleg megtanult valaki vezetni😅)
2019. szept. 28. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Múlt hét pénteken vizsgáztam. Előtte vezettem kedden, csütörtökön meg a vizsga előtt egy órát. Kedden tudtam meg, hogy az elsők között leszek 7:30-as kezdéssel. (A poén, hogy az oktató is ideges volt az időpont miatt, mert nem igazán volt még itt vizsgája így együtt siránkoztunk.:D) Nem tudom még most se megmondani, hovy emiatt a tudat miatt vagy nem, de ezen a napon iszonyat rossz volt minden. Amit lehetett elrontottam. Az oktató már az idegösszeroppanás szélén volt, hogy mi van velem. Én pedig a sírás határán...A végén közölte, hogy ő nem tud mit csinálni és hiába mondja el a hibáimat tudja, hogy én is tudom. "Mindent megtanultál és tudod is. Otthon gondolkodj el rajtuk." És pont. Csütörtöki időpontomat elcserélte egy másik tanulóval, hogy lássam, milyen a forgalom reggel 7-től. Há halott ügy. Rengeteg diák, szabálytalanul megálló/parkoló szülők, millió munkába tartó felnőtt. Szóval agyrém volt számomra. Vagy 3-4 percig álltam egy kereszteződésben, hogy balra forduljak és őszintén megmondtam, miközben kapkodtam a fejem, hogy azt se tudom merre nézzek. Ezen a ponton engedtem el az egészet. Tudtam, hogy a vizsga napján is tömeg lesz, így úgy voltam vele, hogy ha megbukok megbukok...Délután voltam csak nagyon ideges, de ha teheted menj el valahova, hogy elterelje a figyelmed. Nekem bevált. Este csak négyszer keltem fel és agyaltam, hogy hogy a fenébe kell jobbra hátra 90-et csinálni?:D Reggel nem igazán volt időm idegeskedni. (Mindenképpen egyél és igyál valamit, nehogy aztán emiatt legyél rosszul!) 5-kor keltem, 6-kor már a buszon voltam és fél héttől vezettem. Még ekkor is belenyúlt az oktató a pedálba és a kormányba. A párhuzamos parkolást szokás szerint elrontottam. A felügyelőségen megnézte, hogy ki lesz a vb. Majd mondta, hogy nagyon figyeljek a sebességekre, ahol tudok ott menjek a megengedettel, legyek pontos, precíz... Iszonyat szerencsém volt, hogy olyat húztam ki amiben volt országúti. Így az oktató az én javamra, oda irányított ki először, hogy elkerüljük a csúcsforgalmat...

Bízz abban, hogy beszélgetni fognak, így nem érzed magad annyira frusztrálnak. Te csak figyelj a vezetésre és mindenképpen a visszapillantó tükörre! Ne kapkodj! Ha úgy érzed a parkolásnál, hogy elronottad, akkor egy pillanatra állj meg és gondold végig, hogy hogy tudnál korrigálni. Én cirka húsz másodpercig ültem és lesokkolódva néztem, hogy mi van...majd javítottam. Gyalogosokat engedd át, ezzel is telik az idő!

Igazából nincs miért izgulnod. Ha vizsgázol az azt jelenti, hogy megtanultad az alapokat és az oktató szerint is készen állsz, hogy nélküle is vezethess a forgalomban. Bízz magadban, a tudásodban és a képességeidben! Élvezd a vezetést, ne feszengj miatta! Meg lesz az!:))



Sok sikert előre is!!

2019. szept. 29. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha már az oktatód mondja, akkor elég nagy eséllyel tényleg át fogsz menni, ezt ő tudja a legjobban senki más. Nekem a második vizsgám előtt mondta ezt az oktatóm, engem ez nyugtatott meg és át is mentem :) Az első vizsgámra korábban mentem mint kellett volna, akkor az oktatóm is megmondta hogy esélytelen. Amúgy a vizsga előtti órákon nagyon ideges voltam, az első vizsgám előtt egy héttel kb. mindent elrontottam amit lehetett. Második vizsgám előtti utolsó órán én is a parkolásokat rontottam el, de vizsgán a jobbra hátra párhuzamos parkolást húztam ami a legnehezebb, de az oktatómmal ezt gyakoroltuk a legtöbbet, úgyhogy én örültem neki :)
2019. szept. 30. 05:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a sok hasznos választ! Ment a zöld pipa! Sikerült a vizsgám! Leírnàm a tapasztalataimat, hogy ha valaki olvassa majd a kesobbiekben, erőt meríthessen belőle. Nagyon izgultsm, ami a vizsga alatt sem múlt el. Jó vizsgautvonalat húztam szigorú vizsgabiztossal. Az oktatóm fel-ala járkált az idegessegtol, mikor megtudta ő lesz. Semmit nem beszélgettek, feszült volt a hangulat végig. Szerintem ki nem alhattak egymást. Odasugta előtte, hogy mindenre nagyon figyeljek,mert egy kis hiba elég és meghúz. Annyit benaztam el se tudom mondani, rossz parkolohelyet néztem ki, amit parkolás megkezdése előtt vettem csak észre. Y-nal sosem kellett korrigálnom, most kellett, azt se tudtam hogyan kell, de a stresszhelyzet kihozta belőlem a maximum tudásom, így megcsináltam. Oraim alatt egyszer nem fulladtam le, ma sikerült. Viszont az ember hibázik, és akkor lesz sikeres a vizsga, ha az ember nem ül bele a hibába. Nagyon megdicsert a vizsgabiztos, mondta nagyon izgultam, ezértvolt pár hibám, de ügyes vagyok. Arra akarok kilyukadni, hogy nem baj, ha izgultok, bizonyos mértékig jót tesz, nekem eddig minden órámon volt egy hibám, ami bukó lett volna, most mégis olyan koncentrált voltam, mint még soha. Volt, hogy beremegett a lábam
2019. szept. 30. 12:57
 9/10 A kérdező kommentje:

Véletlen elküldtem az előző. Volt, h beremegett a lábam, úgy izgultam,de megálltak egy pillanatra és megnyugtattam magam. Tartsatok a szemkontaktust a vb-vel. Jó pont nála. És a legfontosabb, higyjetek magatoknak, fejben dől el az egész. Pláne, ha az oktató is mondja, hogy van eselyetek, ami elengedhetetlen egy jó vizsgához.

Elhatároztam, hogy én ma levizsgazom, így lett. Tegyetek ti is így!!

2019. szept. 30. 13:01
 10/10 anonim ***** válasza:
83%
7. vagyok. Gratulálok a vizsgádhoz :) Én is a legszigorúbb vizsgabiztost fogtam ki másodszor, de nekem csak a végén árulta el az oktatóm hogy mérges volt amikor megtudta hogy ő lesz. Előtte csak annyit mondott hogy alapvetően nincs vele gond. A végén azt mondta a vizsgabiztos hogy volt egy sávváltás ahol nem néztem körül, de az oktatóm szerint nem volt :D
2019. szept. 30. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!