Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » "FUEL INJECTION SYSTEM FAULITY...

"FUEL INJECTION SYSTEM FAULITY" Renault Espace IV 2.2 Dci, nem húz?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Kiváncsi vagyok a véleményetekre. 2 napja egy 100km-es távot tettem meg. 110km/h-nál egyzser csak elment a kocsinak az ereje, mintha nem nyomtam volna a gázpedált. Ez a jelenség azóta is fent áll. Alapjárat egyenletes, mint előtte, viszont nem akar gáz adásnál felmenni a fordulatszám. A fent leírt hibaüzenetet, már kiadta korábban, viszont újraindítás után el is tűnt. Miket kéne elösször megnézni? Mondtak nekem EGR szelepet, légtömegmérőt, injektort.

2019. szept. 28. 23:26
 1/8 anonim ***** válasza:
Befecskendezési rendszer hiba... 2.2Dci egyik megszokott betegsége, és egyik oka a kegyetlen rossz hírének.
2019. szept. 29. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Elvileg EGR szelep, a turbó beolajozza, valószínű az is ereszt. :(
2019. szept. 29. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

AZ EGR szelepnek akkor van baja ha elkokszosodik.

Akadozik, vagy nem nyit ki egyáltalán.

2019. szept. 29. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Az egr-nek nincs köze hozzá.Befecskendező hiba pedig csak egy támpont...lehet maganyomású szivattyú stb...Hibakód kiolvasó kell neki,de csak a gyári Renault Clip!
2019. szept. 29. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
#2 Mi olajozza be,mit????Valamit nagyon keversz! :D
2019. szept. 29. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Valószínűleg a befecskendező rendszer valamelyik elemének a hibája lesz (volt dci-m). Érdemes lenne egy befecskendezőkkel foglalkozó szakszervizben megnézetni, mert ott adott esetben fel tudják újítani az injektorokat, és/vagy a nagynyomású szivattyút is. EGR-t nem gondolnám, arra biztosan nem ezt a hibakódot adná ki.
2019. szept. 29. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Szia. Nekem is IV-es Espacem van 2.2 Dci motorral 2004-es. Tavaly megjelent kb 85-90km/h között egy sárga négyzet, benne egy EKG jel. Jelenség ugyanez volt, hogy elment az ereje, de újraindítás után megjavult, persze ideiglenesen. Vittem jobbra balra, kontártól a SZAKSZERVÍZig... Igen Renault szervizben turbót meg EGR szelepet akartak volna velem cseréltetni. Mondtak mindent amiért épp nem csináltattam vele semmit. Aztán utolsó elkeseredésemben egy helyi szerelőhöz vittem fékfelújítás és olajcsere miatt. Majd mikor mentem az autóért meglepetésemre azzal fogadott, hogy megjavította a "motorhibát" is. Mert már a sok szerelő annyi eshetőséget mondott a hiba okára, hogy már minden szar lehetett, csak a motor nem :D MEGOLDÁS csupán annyi volt, hogy a légtömeg mérőt kipucolta... ugyanis az előző gazdája isten tudja mikor cseréltetett légszűrőt.. ugyanis annak kisebb darabjaival volt tele a légtömeg mérőm.. Angol topikokon kell keresgélni, ott találsz rá példákat, ahol szintén a légtömeg mérő volt a ludas. Remélem segítettem.. :D
2020. márc. 27. 01:04
 8/8 anonim ***** válasza:
Vágod hogy a saját kérdésed volt?:D
2020. márc. 27. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!