Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Audi A4 dízel vagy benzin?

Audi A4 dízel vagy benzin?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Az audi a4-ről szeretnék érdeklődni, láttam, hogy az 1.9 tdi nek a kettős lendkereke 150 -be fáj. Érdeklődnék, hogy van -e olcsóbb megoldás?

Mindenképp audit szeretnék, egyszerűen imádom ahogy kinéz. Apám 2 évig hajtott egy 3.0 V6-ost, igazi szörnyeteg. Esetleg benzinessel jobban járok?



2019. szept. 29. 10:11
 1/8 A kérdező kommentje:
A kritérium csak az, hogy ha rálépek a gázra akkor azért induljon meg. (Tehát autópályán ne legyenek fél -1 perces előzések :D)
2019. szept. 29. 10:13
 2/8 Nyakasparasztgazda ***** válasza:
Nagy benzines
2019. szept. 29. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

1.8T vagy 1.9 PD. Én más motorral nem vennék. (Na jó, azért a V8-as S4, RS4 :D )

A benzinesek közül az 1.6 és az 2.0 elég gyengék tudnak lenni. A V6-os benzinesek meg nem csak fogyasztásban többek az 1.8T-nél. 2.5 V6 TDI meg ingyen se kéne.

2019. szept. 29. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Ha attól félsz hogy tönkremegy a lendkerék és drága a cseréje, akkor ne vegyél Audit.

Drága lesz hozzá a soklengőkaros futómű, a fékek, a gumi. Még egy sima olajcsere is, ha nem gagyiszűrő és teszkós olaj párost raksz bele.

Van pillanatnyilag olcsóbb megoldás, át szokták alakítani egytömegűre és akkor a váltót fogja szétverni idővel + alacsony fordulaton zajos lesz a váltó.


Nekem egy 99-es avantom van, 1.9 tdi. Mivel szerelő vagyok ezért mindent magam javítok, na meg elég jó kedvezményem van az alkatrészekre, így nekem megéri hogy egy öreg prémiummal járjak, ami tele olyan extrákkal ami még ma sem alap még egy középkategóriás új autóban sem.

Olyannak aki viszont szerelőhöz hordja majd és fennakad egy 150 ezres lendkeréken, annak nem éri meg se a dízel, se a benzines.

Félre ne érts, ezt nem rosszindulatból írom, csak azért hogy ne érjen majd meglepetés. Amúgy melyik szériát nézted ki, b5, b6, b7?

2019. szept. 29. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
B5, esetleg B6. Bár a b7 tetszik a legjobban :D
2019. szept. 29. 21:30
 6/8 A kérdező kommentje:
Egyébként megértem, pedig mindig az lesz a kedvenc autóm :/ És akkor mit ajánlassz helyette? Néztem golfot is,volvo v40, honda accord, talán honda civic
2019. szept. 29. 21:33
 7/8 A kérdező kommentje:
A másik kedvenceim pedig a bmw, de nyilván azoknak mégtöbb a szervízigényük.. :/ (e36, e46)
2019. szept. 29. 21:36
 8/8 anonim ***** válasza:
A3? A motorok ugyanazok, de maga a körítés egyszerűbb.
2019. szept. 29. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!