Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Alfa 159? Meg szabad venni,...

Alfa 159? Meg szabad venni, vagy inkább ne?

Figyelt kérdés

Üdv!

Régi álmom egy 159-es Alfa.

Azt szeretném megkérdezni, hogy érdemes benzinest venni? Vagy inkább a dízelt? A 2.4-es dízel tényleg hengerfejes lesz?

Illetve a motortól eltekintve mik az autónak a típushibái? A futómü javítása tényleg 3-szor annyiba kerül mint egy hasonló német, japán autóé?

Előre is köszönöm a válaszokat!



2019. szept. 29. 13:56
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
80%
Ha álmod és nem okoz gondot fenntartani(itt azt értsd, hogy nem kell gondolkodni azon, hogy kajálsz vagy rendbe raksz x dolgot a járművön), akkor vegyél. Ha tényleg ez-az álom autód, akkor imádni fogod és még ha költeni is kell rá nem fog fájni.
2019. szept. 29. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Keress rá a több ezer 159-es alfás kérdésre az oldalon, de az is lehet fele egy embertől jön, mert mindig hétvégén jön egy új.
2019. szept. 29. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Nem érdemes de ha azt akarsz vegyel azt.
2019. szept. 29. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
69%
A dieselek megbízhatóbbak,mint a benzinesek.Egyébként semmivel sem rosszabb,mint bármelyik márka,ha karban van tartva.
2019. szept. 29. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Épp az a gond, hiába van akrbantartva, másrészt nem mindegy, hogy a akrbantartás azt jelenti, hogy olajat cserél az ember meg kopó alkatrészeket, vagy épp 10 év alatt a fél autót.
2019. szept. 29. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
0%
Franciát, olaszt nem veszünk. Ökölszabály :D
2019. szept. 29. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
#6 Az is ökölszabály,hogy aki ezt mondja még francia és olasz autóban sem ült nem,hogy volt valaha az életben is nekik.
2019. szept. 30. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
25%
#7 elnézést ha megsértettem a lelki világodat. Az egyetlen Alfám 4szer volt tréleren, a céges Citroennel néha már az iparcsatornába hajtanék, a barátom Peugeotja meg gyakrabban jár szervizbe mint én wcre. Bár túloznék, nekem csak rossz tapasztalatom van velük. A 33 éves Suzukim viszont 6 hónap állás után is pöccre indult, gondolkodás nélkül. És inkább indulok azzal akárhova, mint hogy megint hívhassam a srácokat, hogy ~csao megállt a pd gyere kösz
2019. okt. 1. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Ha régi álmos és minden vágyad akkor vedd meg, csak figyelj rá, hogy milyen motorral és ne a legolcsóbbat. Még ha költeni kell rá akkor is megbocsájtod, ha tényleg szereted. ;)

https://www.youtube.com/watch?v=MG4yvIVo9MU

2019. okt. 3. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
38%

Nos. Én nem rég vásároltam egy 159-eset.

Előtte én is megakartam járni ezeket a kérdéseket, őszintén nem sikerült. Aki dízel párti, az a dízeleset fogja mondani, aki benzines az a benzineset. Én végül trendek és városi használat miatt 1.9es JTS-t vettem.


Tele tankkal, ha egyedül is ülök benne, nagyon lomha. Azért nem mondom, hogy elviselhetetlen, ültem már rosszabb autóban is, de nem gyorsul jól, viszont eltudja vinni a nehéz kasznit kétségtelenül. Pont határeset. Viszont 80 fölött elemében van a kocsi, a motor elég erős, csak a gyorsulás nem igazán jó. Ha rendszeresen embereket cipelsz, talán érdemesebb lenne egy nagyobb motort nézni, viszont vagy a 2.0-ásról vagy a 2.2-sről rosszakat hallottam.


Futóművet nem tudom mennyi javítani, azt szerencsére nem kellett, ami engem pofán csapott az a vezérműlánc csere volt, ami egy 300 000es tétel volt nálunk.


Ezenkívül a kocsi olyan mint egy álom, és eléggé lenn van az ára, nem sokan viszik az alfákat, benzines is eléggé ritka. A benzinesből a Tbi-re esküsznek, de az egy nagyobb árkategória.

2019. okt. 9. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!