Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Peugeot 307-et tényleg nem...

Peugeot 307-et tényleg nem szabad vontatni, vagy bikázni, vagy róla bikázni, vagy ezt csak a szervíz találja ki, hogy inkább őket hívjuk ki? Fedélzeti komputer miatt mondták.

Figyelt kérdés
2011. dec. 27. 11:00
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

A 307 sem különlegesebb, mint a mai átlagautók. Ugyanolyan, ECU által irányított motorok vannak benne, mint amiket ma használnak. A bikázást túléli: nem 220 volttal csapatod széjjel az elektromos hálózatot, vannak ugyan kisebb-nagyobb feszültségcsúcsok, de elviseli. Azt is, ha róla bikázol: van neki generátora, majd visszatölti. A vontatással csak annyi a gond, hogy ha nem jön össze, akkor a katalizátorba üzemanyag kerülhet, amitől túlhevül. De valószínűleg inkább csak a márkaszerviz beszélt mellé, hogy jó sok kiszállási díjat számlázhassanak fel.

(azt természetesen mondanom sem kell, hogy a rendszeres bikázást azért kerüljétek: ha egy autó rendszeresen nem indul, ott csak az akkucsere segít)

2011. dec. 27. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Akku csere lesz, csak ha nem indul, akkor bikázni szeretném :) Köszi a választ :)
2011. dec. 27. 11:24
 3/12 A kérdező kommentje:
Akit úgy cseréljék, hogy legyen folyamatosan töltés, vagy le lehet szedni normálisan, hogy teljesen megszűnjön?
2011. dec. 27. 11:25
 4/12 A kérdező kommentje:
Bocsi, kijavította az iPad -.- szal *amit úgy cserélnék
2011. dec. 27. 11:40
 5/12 anonim ***** válasza:

Nyugodtan vontathatod (ha csak nem automata) és gond nélkül ki-be rakhatod az akkut is,nem lesz gond.

A szervíz zömmel a laikusból él.

2011. dec. 27. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 dizus ***** válasza:
45%
Azért a vontatást nem ajánklanám,mert könnyen elhal a lambdaszonda!
2011. dec. 27. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Ha üresben vontatom, az miért árt bárminek is?
2011. dec. 27. 18:57
 8/12 anonim ***** válasza:

Az üresben vontatás nem árt neki, csak mivel a bikázással együtt emlegetted, azt hittem, a "behúzásra" gondolsz, mikor is így próbálják indítani az autót.

Ha kéziváltós a jármű, lehet üresben vontatni, nem fog tönkremenni. Automata váltó esetén viszont csak akkor lehet vontatni, ha a hajtott kerekek nem forognak, mert az automata váltók nagy része nyomóolajzású és az olajszivattyút a motor hajtja, ezért álló motor mellett hamar besülnek.

2011. dec. 27. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 dizus ***** válasza:
Én is behúzásra gondoltam,azért írtam.Szerintem így szólt a kérdés!
2011. dec. 27. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Oh, külön-külön gondoltam :) Behúzásról még nem hallottam :D
2011. dec. 27. 19:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!