Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Folyik a gázolaj, hol lehet a...

Folyik a gázolaj, hol lehet a baj?

Figyelt kérdés
Egy ideje éreztem valami fura szagot. Ma leszedtem a motor fedelét és észre vettem, hogy tiszta gázolaj az egész motor. Ahogy beinditottam az autót, úgymond,,"bugyogot" is egyet. Nem rég voltam autó szerelőnél ő semmit nem mondott. Mi lehet a baja? Egy 2004-es Mazda 3 diesel.
2019. szept. 29. 17:16
 1/4 anonim ***** válasza:

B+, hát nézd meg hogy hol folyik vagy bugyog és ott azt kell megjavitani.

Nyilván látszik hogy valami tömítésnél ereszt vagy eltört a cső esetleg és azért folyik.

2019. szept. 29. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Gondolom 1.6 Psa,ha a motor tetején látod akkor 2 lehetőség van ami szinte 100%.

1.Résolajcső tömítése elfáradt ilyenkor akár dőlhet a gázolaj.

2.Porlasztó tűzkarikája megadta magát,na ez a nagyob baj!Maga az alkatrész pár száz ft,de a normális szerelése kicsit macera.

2019. szept. 29. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Semmiképp nem egészséges. Se a pénztárcádnak, se a környezetnek, se az autódnak hogy összekened gázolajjal.

Egyszer céges autóval jártam én is így. Fura volt hogy autópályán napos száraz időben nedves volt a hátsó üveg. Aztán kiszálltam megnézni, gázolaj volt. A motor tetején a résolajcsőből ömlött a gázolaj. Lefolyt a blokk aljára, ott pedig a menetszél felcsapta az autó hátuljára.

2019. szept. 29. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nekem a résolajcső volt a ludas 50 km/ 35 literes fogyasztást produkált. :(
2019. szept. 29. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!