Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hogyan kell autóval "hirtelen"...

Hogyan kell autóval "hirtelen" megindulni?

Figyelt kérdés
Nincs jogosítványom, nem nagyon értek az autókhoz, úgyhogy légyszi ne kövezzetek meg a kérdésemért. Arra gondolok, mikor így gyorsulási versenyen meg ilyeneken olyan hirtelen indulnak el. Azt hogyan kell? Mert mikor én vezettem (forgalomtól elzárt helyen), akkor a kuplungot nagyon lassan kellett kiengedni. Akkor ezt hogy csinálják? Vagy indulás előtt nyomják a gázt és a kuplungot pedig úgy tartják, hogy éppen ne induljon még el? Vagy hogy?

2019. szept. 29. 19:58
 1/8 Blacii válasza:
Egyes sebességi fokozatban padló gáz és rajtra felengeded a kuplungot
2019. szept. 29. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

[link]

Kb így

2019. szept. 29. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Ugyanúgy, ahogy csináltad, csak sokkal gyorsabban
2019. szept. 29. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
De ha gyorsan engedem ki a kuplungot akkor nem indul el nem?
2019. szept. 29. 21:21
 5/8 anonim ***** válasza:

Egészen más az autók felépítése egy gyorsulási versenyen. Külön áttételezés, rajtprogram, versenykuplung. Ezekkel meg lehet hirtelen indulni. Én a Suzukival úgy szoktam, hogy úgy indulok el mintha kicsit kaparni akarnék, és ha jobb gumim van akkor mint a golyó megindul


A videóban pont hogy nem állórajt van amúgy

2019. szept. 29. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
Van egy pont a kuplungnál amikor már egy hajszál hiányzik és érzed hogy elkezd fogni! Megkeresed azt a pontot és padlógáz! Majd amikor a fordulat elér egy nagyobb fordulatot (kocsifüggő de mondjuk üresbe kb. 4-6000RPM) Akkor onnan a kuplung holtpontjáról, ahol érzed hogy csak egy hangyafaxnyi kell hogy fogjon a motor, elkezded felengedni a kuplungot! Ezt azért kell gyakorolni hogy ráérezz, meg nem egészséges a kuplungnak sem!
2019. szept. 29. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Utolsó, ha 6000 fordulatnál szép lassan elkezdi felengedni a kuplungot, akkor annyit ér el, hogy leégeti egy részét. Rohadtul nem kéne ilyeneket ajánlani neki. Ha 6000es fordulatig pörgeted a motort, akkor csak simán szállj le a kuplungról, még azzal is kevesebbet ártasz neki. Valszeg nem reccsen szét semmi a hajtásban, hanem elkezd kaparni a kerék.
2019. szept. 30. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Egyszerű a képlet!

Ugyan úgy kell csinálni mintha lassan indulnál, csak sokkal gyorsabban. :D

2019. szept. 30. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!