Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 20 hetes terhesen soknak...

20 hetes terhesen soknak számit a plusz 3-4 kg? Mikortól szokott hirtelen megindulni a súlygyarapodás?

Figyelt kérdés
2013. máj. 15. 19:34
 1/9 anonim ***** válasza:

Nekem is ennyi volt.A végére 20kg híztam.:(

32.hét után jött fel a java...

2013. máj. 15. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Igazából mindenkinél változó. Azt szokták mondani, hogy a havi 1kg hízás a normális. Nálam ez úgy volt, hogy a 20. hétig kb 2kg jött fel, majd utána hirtelen havi 3kg-ok. A végére 17 lett.
2013. máj. 15. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Sok. Nekem is ennyi volt,aztán a 30.héten már +15,a végére +28 kg-val mentem szülni.
2013. máj. 15. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Az elsőnél 5kg híztam a 20.hétig,17kg lett a vége.A másodiknál 2kg híztam félidőig,szintén 17kg lett a vége.
2013. máj. 15. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Igen ezt a havi 1kg pluszt szokták mondani, de szerintem a 20 hétig 1-2 kg az ideális és utána pedig ragadnak a kilók. Nem mondom, hogy sok és nehogy fogyóz, de próbálj szerintem picit jobban odafigyelni. Most úgy is jön a nyár a nagy melegben úgy sem lesz annyi kedved enni, ha megéhezel inkább gyümölcsöket, zöldségeket fogyassz, és sok sok folyadék (főleg víz).
2013. máj. 15. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Nem sok!!

Szerintem a 30. hét után kezdődik a súlygyarapodás! Legalább is nekem onnantól kezdődött!

2013. máj. 15. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
Nem sok, de az sem mindegy, honnan indultál. Ha 50 kg-ról, akkor más, mintha 70 kg-ról. Igazából azt kell figyelned majd később, hogy nem vizesedsz-e, nem dagad-e meg a bokád, egyebed. Ahogy én észrevettem, a súlygyarapodás onnantól *indul meg* nagyon, ha a kismama már nem törődik vele. Van akinél ez a 8. hét, van akinél a 30. se. Ne éhezz és ne egyél kettő helyett. Ha éppen csak picivel eszel többet, mint korábban, akkor nem számít mennyit hízol, mert azt le fogod adni utána könnyen. Akkor van baj, ha hozzászoksz a több kajához, meg a könnyen elkészíthetőhöz (tészta, főzelék, kenyér), mert utána hízol tovább a fogyás helyett - én így jártam a 2. után.
2013. máj. 15. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Szerintem nem sok!

Egy húsosabb teltebb nő, nyilván kevesebbet fog hízni. Hiszen van elég tartalék.

Egy vékonyabb nő, vagy átlagos testalkatú fog hízni mert kell a tartalék.

De hozzátenném, hogy egyik sem készpénz.

Én vékony testalkatú vagyok, hiába 63kgról indultam. Csak s-es ruha volt rám jó.

Most tartok 21 hetesen 5kg-nál.

A védőnőm is mondta, hogy normális minden.

Amúgy van terhességi súlykalkulátor is...de az sem tudja milyen testalakatú vagy.

Lehet valaki eddig nem hízott valaki, de a terhessége utolsó hónapjaiban, felszed vagy 20at.

De lehet valaki az elején szed fel 8at és a végére csak 10-12t.

Alkat kérdése, plusz a genetika:)

Szénhidrátot kerülni, édességet módjával....de van az a nap amikor nem tudsz határt szabni a testednek:) csak ne legyen minden napos:)


21hkm

2013. máj. 15. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Szerintem, teljesen jó, normális súlygyarapodás. Nekem azt mondták, hogy a 24.-25. héttől lehet számolni, hogy belendül a súlyod, mivel a baba is rohamosan kezd hízni, és a szervezeted is átkapcsol, és hihetetlen módon kezd tartalékolni. Azt mondják, hogy eleve ilyenkor a belekben már többet "időzik" a táplálék, mert a szervezeted minden fellelhető tápanyagot ki akar facsarni az ételekből. Ugye elkezd készülni már a szülésre, (igen, már ilyenkor) és elsődleges célja az lesz, hogy a magzat minden tápanyaghoz hozzájusson, és a későbbi szoptatáshoz kellő tápanyagtartalékkal rendelkezz. Hogy mi a normális hízás, azt már említették, de ez azért függ attól, hogy ki milyen súllyal indul. Ugye annak, akinek plusz husija van eleve, jobb, ha kevesebbet hízik.
2013. máj. 15. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!