Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Sima dieselt vagy inkább...

Sima dieselt vagy inkább Power dieserlt tankoltok?

Figyelt kérdés
2019. szept. 29. 20:41
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
57%
Én csak prémiumot.Shell vagy OMV-n.
2019. szept. 29. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
57%

Én is csak prémiumot új korától. Nem két fillér volt az autóm, hosszú távra tervezek vele, nem ezen fogok spórolni.

(Jöhet érte a szokásos lepontozás!)

2019. szept. 29. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
11%
Csak simát. A prémium nettó lehúzás, semmilyen igazolt hatása, előnye nincs.
2019. szept. 29. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
44%

Sima dízelt, omw , shell, ritkábban mol, és magán kúton kb. soha. Nem mintha a afn tdi-t érdekelné , hogy mi van benne, ez ilyen placebó nekem.


Swift, Mazda meg kapja a shell benzint mert az van közel (már ha ez is érdekelt ). ;)

2019. szept. 29. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
59%
Sima dieselt egy 2013-as 335d-be, köszöni szépen jól van, ez se két fillér volt, és érdekes nem lett semmi baja mert nem hagytam magam lehúzni a marketinggel.
2019. szept. 29. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
37%
Magyarországon a dízel olaj szabvány nem felel meg a common rail előírásainak. Sokan sok pénzt költöttek és költenek emiatt a javítására. Akinek cr dízele van annak a prémium erősen ajánlott!
2019. szept. 29. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
42%
#6 kivéve a 8 szelepes jtd, annak nem árt a sima gázolaj, viszont cr dízeles spanok csak omw-nél tankolnak.
2019. szept. 29. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
26%

Még jó hogy ezeket a hülyeségeket a kamionok nem tudják és nyugodtan elmennek a sima gázolajjal.

Pedig azok drágábbak mint a legtöbb prémium személyautó.

Persze a lelketeknek ha jót tesz akkor olyat kell tankolni.

2019. szept. 30. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 Nyakasparasztgazda ***** válasza:
0%
Benzint
2019. szept. 30. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
28%

Külön tetszik, hogy azok az emberek, akik sima dízelt tankolnak, mennyire büszkék a saját tudatlanságukra. :D Benzin esetében valóban mindegy, hogy 90, 95 vagy 100 oktános üzemanyagot öntesz bele, és ennek szimpla oka az, hogy a mai modern motorok be vannak állítva egy bizonyos oktánszámra, hogy azon üzemeljen a legjobban a motor, így ha magasabb oktánszámú üzemanyagot teszel bele, egyszerűen nem segít annyit, hogy megérje plusz pénzt. Viszont ez a dízelnél nem így van. A dízel a benzinnel ellentétben egy mocskos anyag, az nagyon nem mindegy, hogy hogy van előállítva, mennyire van megmunkálva. És itt jön a képbe a prémium dízel, ami minden téren jobb, mint a sima, így nem csak plusz teljesítményt ad, hanem nem mocskolja annyira a motort.


Ez volt a valóság, lehet lepontozni. :D Én a benzines Mazdámba sima benzint tankolok, a dízeles Skoda Octaviánkba pedig mindig is prémium megy.

2019. szept. 30. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!