Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért remeg a kuplungom, és...

Miért remeg a kuplungom, és ad kopogó hangot?

Figyelt kérdés
Az autóban most volt kettős tömegű lendkerék és kuplung csere (2000 kilométerrel ezelőtt). De már megint érzem hogy remeg a kuplung, és kopó hang jön a motortérből, valamint indulásnál is kopogó hangot ad. Mi lehet a probléma?

2019. szept. 29. 23:50
 1/8 anonim ***** válasza:
A kopogó hangra nem tudok mit mondani hallás nélkül, de a kuplung remeghet azért is, mert túlhevült és meg van égve a lamella felülete, ez rossz használat eredménye, idővel lekopik. Nem feltétlen jelent elhasználódást.
2019. szept. 30. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
A felújított kettős tömegű szokott nagyjából ennyit bírni. Ha nem az lett beletéve, akkor passz.
2019. szept. 30. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Előző autómban a szerelőm rábeszélt a kettős tömegű felújítására a cserével szemben. Felújítás után 124.000km-rel adtam el hibajelenség nélkül.

A mostani autómban 25.000km van. Új, 0 km-es korától hallom a kettős tömegű hangját. A kettős tömegű működési elvéből adódóan elvileg soha nem lesz tökéletesen hangtalan. Csendesebb járású motoroknál zárt térben lehúzott ablaknál csendes környezetben simán hallható a hangja ha játszol a kuplunggal és figyelsz rá. Ilyenkor enyhe csörgés-zörgést lehet hallani. Ha hangosan kopácsol, az nyilván nem üzemszerű.

2019. szept. 30. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Ja, még annyi, hogy ha 2000km-t mentél vele, akkor gondolom még garanciális az elvégzett javítás, ha nem valami sufni műhelyben csinálták számla nélkül. Tehát vidd vissza, ha tényleg durván és jól hallhatóan kopácsol! Az anyagra és az elvégzett munkára is elvileg van garancia.
2019. szept. 30. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
#3 Nem tudom milyen autód lehet,de a Laguna 1.9dci 270ezer km és a Peugeot 1.6hdi-ben sem hallottam sosem.
2019. szept. 30. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

3#

Elárulnád, hogy melyik cég csinálja ilyen profin a felújítást és mennyiért?

2019. szept. 30. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Hát nemrég vettem, egy 2008-as 1.9-es gtc astraról lenne szó, és márka szervizbe vittem, az első 2 napon nem adott semmit hangot, és nagyon jónak éreztem, utána megint neki kezdett. De megjegyzésben azért hozzá mondom hogy az előző tulaj nem nagyon foglalkozott vele, mert sorra hulltak szét az alkatrészek benne.
2019. okt. 6. 17:39
 8/8 A kérdező kommentje:
ja és a kuplung plusz kettős tömegű lendkerék cseréje került 400 000-be.
2019. okt. 6. 17:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!