Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » AAA autó hamisított szervizkön...

AAA autó hamisított szervizkönyves autót szeretett volna neked eladni. Nyilvánosságra lehet hozni az autó rendszámát és a lefényképezett szervizkönyvet?

Figyelt kérdés

Használtautót szerettem volna venni náluk, egy Németországból származó Volkswagent. Megnéztem az autó szervizkönyvét, és gyanús lett, hogy MO.-ra behozatala óta ugyanaz a szerviz szervizelte, ráadsul szinte minden be volt írva, hogy meg lett csinálva: komplett vezérléscsere, fékek, turbo felújítás, lengőkarok, gyakolatilag tip-top autó volt papíron. Ez nekem a "túl jó, hogy igaz legyen" kategóriába esett bele, ezért leellenőriztem a szervizkönybe bepecsételt autószervit adószám és cégjegyzékszám alapján, és kiderűlt, hogy ez a szerviz csak évekel később alakúlt, mint ami a szervizkönyvben szerepel első szervizük. Magyarul ez a műhely már akkor szervizelte az autót, amikor még nem is létezett. Ebből én arra következtetek, hogy visszamenőleg írtattak az autónak szervizkönyvet, és valójában Magyarországon az életbe nem volt szervizelve. Ezt elmondtam az eladó srácnak, akivel az adás-vételt intéztük volna, erre nem tudott mit mondani, csak annyit, hogy "Így akkor gondolom nem kell az autó". Nem kellett, el is mentem, de előtte lefényképeztem a szervizkönyvet, és az autó rendszámát.


Attól tartok, hogy esetleg megveszi az autót egy gyanútlan vásárló, aki nem jár utána ennek úgy mint én, és hatalmasat fog koppani (közel 3 milliós autóról van szó egy 3 literes V6-os motorral). Meg oszthatom facebook-on és egyéb helyeken az autó rendszámát és a lefényképezett szervizkönyvet? Ez nem ütközik valamilyen jogszabályba?



#átverés #hamis #hamisított szervizkönyv
2019. okt. 3. 19:36
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
87%
Totalcar, Zách Dániel - küldd el neki a fényképeket, nyíltan ne akarj a kereskedéssel egyedül hadakozni
2019. okt. 3. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Mi is vettünk volna egy német autót, hibátlannak nézett ki, akárhogy is néztük. Nem volt elég a pénzünk, otthagytuk, hogy másnap visszamegyünk, ne adják el. Aztán otthon utánanéztünk az előéletének...kiderült hogy totálkáros volt, gyönyörűen ujjá varázsolták, aztán itt akarták eladni. Másnap szóltunk, hogy az előélet alapján elállunk. -Rendben, ..volt a válasz.
2019. okt. 3. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Nyugodtan mutasd meg.
2019. okt. 3. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 Nyakasparasztgazda ***** válasza:
Biztosan tévedés 😀
2019. okt. 3. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Hogy tud fennmaradni egy ilyen cég, amire ennyi panasz van neten is? Rejtély számomra.
2019. okt. 3. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Totalcar-nak küldd el rohadt gyorsan! !!!
2019. okt. 3. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
31%
Jobb ügyvédre van az AAA autónak pénze mint neked. Szerintem ne próbálj meg nálad erősebbekbe belekötni. Te húzod majd a rövidebbet, a Totalcar nem fog neked ügyvédet biztosítani. Szerinted miért működnek évtizedek óta nyereségesen azok az autókereskedések ahol rendszeresen csalnak valamivel? Nem amatőrök csinálják ezt, kevés leszel te ehhez.
2019. okt. 3. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
9%

Na álljunk csak meg egy pillanatra!


A kedves kérdező azt már elfelejtette leírni hogy az autót ki hozta be Magyarországra! Mert ha nem az AAA hozta be akkor nekik semmi közük hozzá hogy ki, mikor és hol szervizelte!

2019. okt. 3. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
24%

"A kedves kérdező azt már elfelejtette leírni hogy az autót ki hozta be Magyarországra! Mert ha nem az AAA hozta be akkor nekik semmi közük hozzá hogy ki, mikor és hol szervizelte!"

Ennyi!!! Ők ártatlanok, a kérdező pedig hitelrontásért és rágalmazásért kap büntetést. A legbölcsebb dolog az lenne, ha ezt a kérdést törölné a kérdező, mert már ezért a kérdésért is beperelhetik hitelrontásért és rágalmazásért.

2019. okt. 3. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Nem tudom, hogy az AAA autó hozta-e be Magyarországra az autót, de ez teljesen jelentéktelen. Náluk a többi kereskedővel ellentétben (legalábbis az én tapasztalataim szerint) van a vételáron felül egy 80.000 Ft-os ügyintézési/átvizsgálási díj. Nekem azt mondta az eladó srác, hogy ezt a 80.000 Ft-ot azért kérik, mert ők tetőtől talpig átnézik az autót, és garantálják annak a műszaki állapotát.


A buktató viszont ott van, hogy egyrészt ez a garancia semmit nem ér, mert a törvényben előírt, kötelező garancián kivül (amit minden kereskedőnek kötelezően vállalnia kell) semmi pluszt nem vállalnak papíron, vagyis ez csak a duma része a dolognak. Másrészt 80.000 Ft-ért az ember joggal várja el, hogy nézzék át az autó szerviztörténetét is, és ha gond van, akkor azt jelezzék a vevőnek. Ezt nem tették meg, márpedig egy okirathamisítás az én elképzelésem szerint elég nagy gond. Ha nekem, "civilként" gyanús lett az autó szervizkönyve, akkor nekik profi kereskedőként mégjobban fel kellett, hogy tűnjön. Szóval akkor mire is akartak elkérni 80.000 Ft-ot, ha még a szervizkönyvet se nézték át?


Az meg már csak a pikantériája a dolognak, hogy mikor rákérdeztem, hogy továbbra is így fogják-e árulni ezt az autót (hamisított szervizkönyvvel), egy cinikus "Miért ne?" választ kaptam, és amikor hivattam az eladóval a főnököt, az gyáva módon nem mert kijönni, csak menjek már el.

2019. okt. 4. 03:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!