Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » AAA autó hamisított szervizkön...

AAA autó hamisított szervizkönyves autót szeretett volna neked eladni. Nyilvánosságra lehet hozni az autó rendszámát és a lefényképezett szervizkönyvet?

Figyelt kérdés

Használtautót szerettem volna venni náluk, egy Németországból származó Volkswagent. Megnéztem az autó szervizkönyvét, és gyanús lett, hogy MO.-ra behozatala óta ugyanaz a szerviz szervizelte, ráadsul szinte minden be volt írva, hogy meg lett csinálva: komplett vezérléscsere, fékek, turbo felújítás, lengőkarok, gyakolatilag tip-top autó volt papíron. Ez nekem a "túl jó, hogy igaz legyen" kategóriába esett bele, ezért leellenőriztem a szervizkönybe bepecsételt autószervit adószám és cégjegyzékszám alapján, és kiderűlt, hogy ez a szerviz csak évekel később alakúlt, mint ami a szervizkönyvben szerepel első szervizük. Magyarul ez a műhely már akkor szervizelte az autót, amikor még nem is létezett. Ebből én arra következtetek, hogy visszamenőleg írtattak az autónak szervizkönyvet, és valójában Magyarországon az életbe nem volt szervizelve. Ezt elmondtam az eladó srácnak, akivel az adás-vételt intéztük volna, erre nem tudott mit mondani, csak annyit, hogy "Így akkor gondolom nem kell az autó". Nem kellett, el is mentem, de előtte lefényképeztem a szervizkönyvet, és az autó rendszámát.


Attól tartok, hogy esetleg megveszi az autót egy gyanútlan vásárló, aki nem jár utána ennek úgy mint én, és hatalmasat fog koppani (közel 3 milliós autóról van szó egy 3 literes V6-os motorral). Meg oszthatom facebook-on és egyéb helyeken az autó rendszámát és a lefényképezett szervizkönyvet? Ez nem ütközik valamilyen jogszabályba?



#átverés #hamis #hamisított szervizkönyv
2019. okt. 3. 19:36
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

A 8. 9. komment írója az AAA megbízottja lehet, látványosan védi a kereskedést.

A Totalcar, illetve Zách Dániel már írt az említett kereskedésben folyó csalásokról, és tudomásom szerint nem kellett bocsánat kérésekkel körített helyre igazítás közölni, hiába van a kereskedő cégnek akármilyen ügyvédje...

Ez nem azt jelenti, hogy biztosan foglalkoznának az általad leleplezett csalás-csírával, de ha igen, rajtuk keresztül kap megfelelő publicitást, azzal, hogy te kirakod valahol az internetre, sokat nem érsz el, legfeljebb valóban kapsz valami fenyegetést.

A cégnek erős a marketingje, kéretlenül is rengeteg emailt küldenek szét, és sokan csak a széles autó kínálatot látják a hirdetésekben, a kereskedésnek már nem néznek utána...

Kérdező, te hogy menték hozzájuk, ismerted a hírnevüket, vagy csak az autó ellenőrzése okán csodálkoztál rá, hogy mik vannak?

A Google vagy hirdetéseket dob fel, vagy negatív történeteket... biztosan vannak olyan esetek, amikor a vevő elégedett volt velük, de látványosan sok a negatív, nem csupán tévedésekről szóló tanmesék


[link]


[link]


A te eseted is illik a sorba, annyi a különbség, hogy már a vásárlás előtt rádöbbentél, hogy valami nagyon nem stimmel (meglepődtél?)

2019. okt. 4. 04:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
9%

"Nem tudom, hogy az AAA autó hozta-e be Magyarországra az autót, de ez teljesen jelentéktelen."


Látod hogy milyen szerencsétlen vagy kedves kérdező!


Nagyon nem jelentéktelen!!


Ha egy magánszemély hozta be és ő adta tovább az AAA-nak akkor te nem tudod bizonyítani hogy ki írt bele a szervizkönyvbe!


Ha ezt előadod a hatóságnak hogy az AAA a hibás így ahogy leírtad, akkor szépen telibe fognak röhögni!


Mellesleg a szervizkönyv nem okirat! Mindenki azt ír bele amit akar!



Gondolj már bele, ha én beleírom hogy kicseréltem a vezérlést és eladom neked, nálad pedig holnap elszakad akkor bizonyítsd már be nekem hogy a vezérmű szíj nem volt véletlenül mondjuk gyári hibás... meg stb... ezt sose tudod bebizonyítani vagy ha igen akkor évek múlva esetleg!

2019. okt. 4. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:

Elég nagy gondok vannak az értelmezési képességeiddel, kedves 12. válaszoló. Ez önmagában nem lenne gond, csakhogy emellé még elképesztően arrogáns is vagy. De az is lehet, hogy 11. hozzászólónak van igaza, és jó kutyaként véded a gazdád.


Hol írtam én egy szóval is, hogy az AAA autó hamisította a szervizkönyvet? Idézzél már tőlem légyszíves! Én csupán annyit állítottam, hogy olyan autót árulnak, aminek hamis a szervizkönyve, erről tudomásuk van, de nagy ívben tesznek rá.


A hatóságoknak én nem adok elő semmit, hiszen elálltam a vételtől, nekem nincs velük semmi ügyem. Engem csak az aggaszt, hogy esetleg egy gyanútlan vásárló megvesz egy vélhetően elhanyagolt autót, aminek a szervizkönyvébe belehamisították, hogy tip-top az állapota. Itt egyedül csak téged röhögnek körbe, hogy próbálod menteni a menthetetlent, és mindenféle marhaságot összehadoválsz.


Ami a közokiratot illeti, valóban rossz kifejezést használtam, a szervizkönyv hamisítása magánokirat hamisítás, és nem, nem firkálhatsz bele akármit.


A példád szintén baromság. Ha egy autószerviz elvégezte a vezérműszíj cseréjét, és az elszakad pl. 50 KM után, akkor én nem a szíj gyártójához megyek reklamálni, hanem a szervizhez. Én a szervizzel állok jogi/ügyféli kapcsolatban, őket van jogom felelősségre vonni. A szerviznek ekkor kötelessége javítani az autóm, ami nekik nyilván anyagi kár, de ezt már nekik kell rendezni a szíj gyártójával (ha valóban gyári hibás volt). Nekem egyáltalán nem kötelességem bizonyítani semmit.


Te tényleg vagy elképesztően tájékozatlan vagy, vagy csak véded a munkáltatód. Nem tudok a kettő közül melyik a rosszabb.

2019. okt. 4. 09:29
 14/15 A kérdező kommentje:

"Kérdező, te hogy menték hozzájuk, ismerted a hírnevüket, vagy csak az autó ellenőrzése okán csodálkoztál rá, hogy mik vannak?"


Autót szerettem volna vásárolni, elmentem több kereskedésbe is, és pont náluk megtetszett egy autó, amit még aznap meg is akartam venni. Nem a netem találtam meg a konkrét autót, hanem végignéztem náluk a kínálatot, és így.

2019. okt. 4. 09:33
 15/15 anonim ***** válasza:
11%

És szerinted mit kellene tenni az AAA-nak vagy bármelyik más kereskedésnek a szervizkönyv valódiságát illetően?


A kereskedők nyilván leszarják hogy valódi e vagy sem, ők így vették és kész!


Ha használt autót veszel, akkor egy kockázattal járó autót veszel! Nyilván azért annyi az ára is mert senki nem garantál semmit!


Illetve, az AAA egyedüliként 1 évet vállal, de ő is csak a motorra és a váltóra!


Egyébként nem szeretnék kimondottan az AAA-ra vonatkoztatni! Mutassál nekem kedves kérdező olyan neppert aki becsületes és rendes ember!

2019. okt. 4. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!