Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Tervezett elavulás?

Tervezett elavulás?

Figyelt kérdés

Egy 14 éves Swifttel járok, egyben van, pedig közel 500 000 km van benne, már a 21. század vívmánya, hogy a közhelyekkel éljek. S valóban megbízható.


Na de! Még a 90-es évek közepén vettem egy 1983-as évjáratú Ford Oriont. Konkrétan megszóltak már akkor, mostmár úgy gondolom én is, hogy jogosan, hogy mi ez egy roncs, igazi bontószökevény, 2004-ben be is toltam a zúzdába. Az autó elég csúnyán rozsdásodott, mindig valamit kellett javítani rajta, s nem az én esetem volt egyedi. Én úgy gondolom azért manapság jobban összerakják a kocsikat, mint 30-40 éve, megfelelő karbantartás mellett a mai átlagos autók sokáig elmennek hiba nélkül. Ez én véleményem. Kiváncsi vagyok a tietekre is.


2019. okt. 4. 01:10
 1/10 anonim ***** válasza:
61%

A tervezett elavulás inkább ott mutatkozik meg, hogy mai technikával már olyan motorokat lehet gyártani amik milliós futásteljesítményt bírnak, vagy épp a lemezvédelem terén is vannak olyan anyagok amik garantáltan ellenállnak évtizedekig.

Csak épp ez nem éri meg, az autógyártóknak ez nem jó, ha nem vesznek új autót, na meg persze ezt a tervezett elavulást nem úgy kell érteni, hogy karbantartással nem lehet sokkal tovább életben tartani egy autót mint amennyit terveztek neki, hanem szimplán azt, hogy az autógyártók úgy tervezik, hogy az első tulajos átlagos 5-8 évet kibírja aztán utána meg elhet egy rakat pénzt elvisz, de ugye ekkorra az az első tulaj remélhetőleg már az új autóját is emgvette.

2019. okt. 4. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
18%

Autóknál nem, de kb. minden iparcikknél tapasztalom a tervezett elavulást, illetve a tervezett tönkremenetelt.

Anno 200 ezer jó magyar forintért vásároltam egy GeForce videókártyát, a létező legjobb volt, amit kapni lehetett. 3 évig bírta, úgy, hogy nem is volt igazán kihasználva. Kerékpár-alkatrészeknél szintén megfigyelni, hogy milyen gyorsan használódnak: választhatsz olcsó szar és drága szar közöttt.

2019. okt. 4. 02:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
41%

Azok a ford orionok híresen szarok voltak, volt nekem is....

14 éves volt, amikor már szanaszét volt rohadva. Na azóta a Fordok fele se nézek.

De pl egy hasonló korú Kadett, meg utána az astrák már azért nem voltak még csak mutatóban sem olyanok. Ha vigyáztak a kasznijukra, kb örök élet.

Azért ezen az újabb autók imádatán elgondolkodnék, mindenféle emissziós értéket kell betartaniuk, és jóval gyengébb alkatrészekből állítják elő a motorjaikat, váltókat, stb.

Vannak kivételek, amik tartósabbak, de sok híres autógyár konkrétan lejáratta magát az újabb szarjaikkal, pl opel, vw, mercedes, toyota, stb.

Általában a feltörekvő gyárak próbálnak bizonyítani, aztán amikor már megvan a piaci helyzet, térhetnek rá a profittermelésre.

A suzuki is néhány év múlva elkezdi majd tömegben gyártani a műanyag motoros, újrahasznosított vackokat.

Bár most apósjelölt szívott hatalmasat az Ignisével, kb már az őrület határán van vele. 160 ezer van benne.

2019. okt. 4. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
0%

Az Opel az mind egy rozsda kupac.

Régebben elmentünk autót nézni többen is és hát mi is mindegyikőnk Opelt akart venni. De amelyik már 10 éves volt legalább azon mindegyiket látszott a rozsda hogy benne van.

Viszont ilyen idős Suzuki meg egy sem volt rozsdás.

Akkor nem is vettünk semmit.

2019. okt. 4. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 D. Brasco ***** válasza:
47%
Az összehasonlitasodnak abbol a szempontbol semmi ertelme,hogy a swift sem egy nagy szám,mert nem egy űrtechnika,meg az sem az orokkevalosagnak keszult,viszont ehhez kepest a ford orion egy igazi pudvafészek!Hiresen szar volt már akkor is mikor legyartották,az évek multával meg gyakorlatilag fénysebességgel pusztult mind...........ez kb olyan mint ha azzal jönnél,hogymennyivel jobbak a mai autók mert a bugatti meg a königsegg megfutja a 400-at a trbanat meg szakadékba evezővel vitorlával jó ha ment 110-et...azt is óra szerint.....
2019. okt. 4. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
55%

Annyira meglepődnek az emberek, hogy tönkremegy egy autó (vagy tegyél ide bármilyen más terméket) annyi idősen, amennyi idősen már úgysem kéne a kutya fülének se.


Lehetne csinálni olyan autót ami 30-40 évesen is működik? Lehetne, csinálnak is, csak nem magáncélra. No de te komolyan használnál egy 1980-as években összerakott autót? Nem bánnád, hogy nincs benne rádió? Hogy nincs légkondi? Tolatóradar? Anyámkínja? Esetleg biztonsági öv hátul? És megérné az egész strapabíróság azt, hogy cserébe 2x annyiba kerül újonnan egy autó?

Lehetne csinálni laptopot is meg telefont is, ami működik 10 évig, de ki a franckarika használna ma egy 10 éves okostelefont, akkor is ha működik? Meg ki fizetné ki ezért a plusz árat? (Jó, nyilván lenne ilyen ember, de csak a potenciális vevők töredéke ilyen).

2019. okt. 4. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
0%
A tervezett elavulás van, és jól ki van találva. Nem érné meg a gyártóknak, és a vevőnek se ha 50 évre venne pl autót. Techikailag meg tudnák csinálni.
2019. okt. 4. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

"A tervezett elavulás van, és jól ki van találva. Nem érné meg a gyártóknak, és a vevőnek se ha 50 évre venne pl autót. Techikailag meg tudnák csinálni."


De ki a tököm használna 50 évig egy autót? Sőt, az átlagember még 10 évig sem használja. Sikítva vernéd a földet az ökleiddel, ha neked muszáj lenne egy 50 éves, nulla komfortos vackot hajtani napi 1-2 órában.

2019. okt. 4. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Jaj bocs, félreértettem a hozzászólásodat.
2019. okt. 4. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Ja, tényleg jól ki van találva, semmi nem tartson 2-3 évnél tovább, és javítani se lehessen, vegyél újat méregdrágán, fizess paraszt, azé' vagy...

Hogy közben meg szétcsesszük a bolygót, az meg ugye kit érdekel, lényeg a profit!

2019. okt. 4. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!