Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ti mit gondoltok a cikkről,...

Ti mit gondoltok a cikkről, tényleg jobb egy jól megcsinált régi autó, mint egy új, amit tervezett elavulás szerint terveztek?

Figyelt kérdés
[link]
2014. szept. 7. 15:09
 1/5 anonim ***** válasza:

Van egy kis hozzáértésem az autókhoz, tudok ezt-azt, józan ésszel gondolkodom, és teljesen igaz a cikk.

Nekem is tervben van régebb óta egy autó, a cikkben is meg van említve. Az autót meg is tudnám venni, bele is tudnék kezdeni a felújításba, de befejezni nem tudnám(anyagilag). Tehát még várok-gyűjtök. Én nem akarok szalon állapotot, a ne rohadjon, motort felújítani teljesen, meg a fontos részeket(fék, kormány, futómű) megcsinálni, lehet benn lesz annyiba, mint egy fiatalabb, de többször annyit fog elmenni, az is biztos.

2014. szept. 7. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

" amit tervezett elavulás szerint terveztek?"


Manapság ez a szöveg olyan divat lett, miközben évtizedek óta így gyártanak mindent. Legfeljebb az utóbbi időben a tervezett időt még rövidebbre tekerték. ;-)

2014. szept. 8. 02:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Na végig szenvedtem a cikket, de rettenetes. Milliószor ismétli önmagát, iszonyú elfogult, szubjektív.


Mintha valami vallásra akarna rábeszélni. :-D Oké értem, hogy ő oda van a régiségekért, van amiben igaza is van, de durva ez a hittérítős nyomulás. Tuti van valami pénzügyi érdeke az öreg autókban vagy csak ennyire fanatikus.


Amúgy lehet, hogy megtévesztő az is, hogy arra hivatkozik, hogy a kocsihoz értő emberek inkább régivel járnak. Merthogy ugye az is lehet, hogy azért járnak ők régivel mert ha el is romlik útközben akkor megszerelik, hiszen értenek hozzá. A többi ember viszont nem ért hozzá, nem is akar, csak használná de nem kockáztatja meg, hogy néha az út szélén maradjon vele. Szóval nem biztos hogy jó az a következtetés amit szerző állít. :-P

2014. szept. 8. 03:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Hát egy kicsit oldtimer fan a cikk írója, de azért sok igazságot is leír. Sajnos a tervezett elavulás és a mindent egy kmpl. egységbe építünk, hogy jó drága legyen a cseréje, nem divatkifejezés, hanem teljesen léteződolog.Volt szerencsém öreg 123-as Mercit is használni, javítani, de javítottam már ML meg X6-os gépcsodákat is és megdöbbentő, hogy mennyire silány anyagokból és minőségben építik meg ezeket az új többmilliós gépeket.Az még megdöbbentőbb, amikor a teljesen jól működő alkatrészeket áttervezik, hogy korábban tönkremenjenek és egybeépítik olyan alkatrészekkel, amelyek normál használat mellett szinte sosem kopnak el. Pl. az irányjelző kapcsolót egy szétszedhetetlen egységgé tervezik a légzsák szalagkábelével és a többi kormánykapcsolóval. Túl azon, hogy teljesen fölösleges szemetet termelnek, hatalmas lehúzás ez az autósokról.Abban teljesen egyetértek a cikkíróval, hogy egy oldtimer, vagy youngtimer, megfelelő felújítás után üzembiztosabb mint egy elektronikával telezsúfolt 3-4 éves autó és meghibásodás esetén, sok esetben néhány szerszámmal az út szélén is javítható. Vajon ki mer majd megvenni egy 15 éves X6-os BMW-t, a vagyonokba kerülő alkatrész áraival? Valószínűleg úgy elfognak tűnni, mint a W140-es bálnák.
2014. szept. 8. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

3-as!


Szerintem nem azért járnak, régiekkel, mert meg tudják szerelni, hanem mert értékelni tudják a stílust és azt, hogy ritkábban romlik el mint egy új. Nekem ez jön le a cikkből.


Mondjuk biztos oldtimer fan, máskülönben nem írt volna ilyen témában, de végigolvasva, átgondolva, szerintem teljesen igaza van.

2014. szept. 8. 13:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!