Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » +9 fokban is ment a ventilátor...

+9 fokban is ment a ventilátorom az autóba. Škoda octavia 2. 0 Tdi,40 km-t mentem vele, ahogy leálltam, észre vettem, hogy megy a ventilátor +9 fokban úgy, hogy a víz 90 fokon volt. Valaki tanács, hogy miért? Már volt ilyen 2-3szor

Figyelt kérdés

2019. okt. 9. 06:06
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Azért mert jól működik?
2019. okt. 9. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
De amikor bedöglesztem akkor is megy még 3-4 percig, és a víz 90 foknál van, szerintem az nem normális 😀
2019. okt. 9. 07:23
 3/7 anonim ***** válasza:
Ha autópálya vagy hegymenet után rögtön leállítod, akkor tök normális, hogy még megy 1-2 percig a hűtőventilátor.
2019. okt. 9. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
A mutatónak meg nem kell hinni, mert az újabb autóknál szinte mindig 90-en áll a mutató. OBD olvasóval tudod megnézni a valós hőmérsékletet.
2019. okt. 9. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Beviz Elek ***** válasza:
100%

A 3-nak semmi köze egymáshoz.


Beindítod a hideg kocsit, elkezd melegedni. Ilyenkor a kis vízkör melegszik csak. A hűtőd lehet még langyos, de a motorban lévő víz már üzemi hőmérsékletű (erre való a termosztát).

Amikor nyit a termosztát és felmelegszik a hűtőben lévő víz is, akkor kapcsol be a ventilátor. A visszajelző nem szabad üzemi fölé menjen, ezért van benne a ventilátor, hűti a hűtőben lévő vizet amennyiben nincs elegendő menetszél.

Teljesen mindegy hogy -20 vagy +40 fok van, a motorban elég az üzemanyag (és súrlódnak az alkatrészek) ami hővel jár, ha nincs menetszél akkor idővel be kell kapcsoljon a ventilátorod.


Szóval a kérdés az inkább az hogy az út végén mennyit araszoltál, mennyit mentél lassan vagy megállva mennyit hagytad járni a motort.

2019. okt. 9. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Szvsz. szimplán regenerált(volna) az autó és még ezután hűtőtte a részecskeszűrőt és a turbót vissza.
2019. okt. 9. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 gabo990 válasza:
Szevasz azóta megoldást talál a problémára?
ápr. 6. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!