Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ez már rossz, veszélyes...

Ez már rossz, veszélyes sofőrnek minősít?

Figyelt kérdés

Ma itt-ott 150 kilométert autóztam a barátnőmmel, aki a nap vége felé megszólt. tSzerinte gyorsan vezetek, és nem érti miért nem lehet lassabban menni.

Bevallom, hogy dinamikusan vezetek, és szeretek haladni. Nálam ez annyiban áll, hogy az előttem haladó lassabb járműveket megelőzöm. Mindezt persze úgy, ha tiszta a szemből jövő sáv, teszem ezt maximum(!) 120-al, vagyis a teherautókat, lassan közlekedő autókat.

Nem értem, hogy miért kellene menjek lassan mindenki után, nem elhagyva senkit, ha közben használom az érzékszerveimet és nem hajtok agyatlanul. Hozzáteszem, hogy lakott területen belül ritkán megyek 60 fölött, vagyis büntetést sem kaptam még.

Azt mondja, hogy neki ez szokatlan, mivel a nővére lassan megy.

Jó jó, hogy én ezt így gondolom, hogy minden rendben, viszont édekel más véleménye is. Ez most valóban egy jel lehet, hogy szólt, hogy mégiscsak még lassabban kellene közlekedjek?



2019. szept. 24. 19:09
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Mivel előadtad, hogy te ilyen nagyon ügyes vag,y ezért nem teljesen tiszta, hogy mit szeretnél. Esetleg kérd meg a barátnődet, hogy ő is írjon ide, hogy láthassunk egy másik szempontot is.
2019. szept. 24. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:

Nem adtam elő, hogy ügyes vagyok, csak, hogy én ahogy látom a helyzetet. Ha veszélyes manővereket csinálnék mindig, vagy bújkálnék a kocsik között igen. Ha vaaki ezek alapján tud ellenem mondani valamit, például, hogy a 120 az gyors, és felelőtlenség akkor az írja le. Ilyesmire gondoltam.

De ha túl ügyesnek adtam elő magam, akkor nem kell írni semmit, hagyjátok rám :)

2019. szept. 24. 19:18
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Ha minden úgy van, ahogy írtad és nem mondjuk hatvanas táblánál előzöl 120-al akkor nincs kérdés.
2019. szept. 24. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
0%

Ha valaki ül mellettem és "rám szól" hogy lassabban, olyankor egy 40-es táblánál mehetek 70-80at is. Én észre sem veszem, rendőr ne lásson, ne mérjenek, más nem érdekel.

Ennyi erővel vettem volna valami kis 1.2es boltba járósat.


Egyébként meg bevallom, ha én vagyok az utas más autójában ugyanúgy félek, legfőképp azért mert nincs egyforma sofőr, és ki van szolgáltatva egyik a másiknak. Ha olyan előzésbe kezd amit én a saját autómmal már rég letudtam, neki meg harcolni kell a másikkal, az veszélyes.


Ráadásul én motorozom is, a saját tempómat észre sem veszem, ha ismerős mögött ültem, a lábam szárát összehugyoztam szinte :)

2019. szept. 24. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
57%
Teljesen rendben vagy! Én is így csinálom. Mindenkinek mások a képességei, más a személyisége. Egyébként te tudod megítélni a leginkább, hogy milyen vezető vagy abból, hogy mennyire érzed magad biztonságban, nem kerülsz-e túl gyakran kockázatos helyzetbe stb. Ha ez rendben akkor, akkor teljesen mindegy, hogy más hogy menne, neked így kell menned.
2019. szept. 24. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

"Nem értem, hogy miért kellene menjek lassan mindenki után"


Szerintem a vezetés egyik alapvető eleme az önkontroll, hogy adott esetben képes maradok nyugodt maradni, mérlegelni, hogy megéri-e sietni, vagy ráér az a plusz 2-3 perc amit veszítek.


Én személy szerint úgy vagyok, hogy simán el autózgatok nyugodtan mások mögött. Nyilván nem akkor ha 50-el döcög főúton vagy 110-el pályán, de kényszert sem érzek, hogy megelőzzek mindenkit mert 5 km/h-val gyorsabban mennék.


Emellett én sem vagyok szent, van amikor nyomom neki bizonyos határokon belül.

2019. szept. 24. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

Abban van igazság, hogy a saját tempód másképp érzékeled, saját kocsid másképp kezeled. Mióta jogsim van utálok az anyós ülésen ülni.


Viszont fordított esetben én is látom 1-2 ismerősnél, hogy tapossa a padló lemezt miközben rongyolok bele a kanyarba. Nekik kisebb autó van fele annyira hatásos félekkel, én meg tudom, hogy biztonságosan meg fogok állni, le fogok lassítani.

2019. szept. 24. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim válasza:
55%
Főúton 90 a megengedett, ha te 120al mész, és baromira nem érdekel, hogy annyival előzöl, akkor jócskán átléped a határt és remélem egyszer lekapcsolnak. Az ilyet rühellem. Megyek a maximálisan megengedett tempóban, és jön egy ilyen kis kochog, akinek nem felel meg a szabály.
2019. szept. 24. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
77%
#8 én mondjuk jóindulatúan azt feltételeztem, hogy autóúton robog annyival :)
2019. szept. 24. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
A vezetési stílus is számít. Én pl nagyon finoman tudok vezetni, finom kormánymozdulatok, lineáris gyorsítás, stb. Észre sem szokták venni, hogy gyorshajtok. Haverom nem gyorshajtó, de olyan pocsékul rángatja a kormányt, hirtelen fékez, stb, hogy mellette félek. Ez ilyen.
2019. szept. 24. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!