Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mikortól ajánlott a nagyobb...

Mikortól ajánlott a nagyobb intercooler?

Figyelt kérdés
Sziasztok! 90/110 lovas 1.9 TDI-nél (még nem PD) ha nagyobb csúcsok+chip lenne rakva rá, kéne nagyobb cooler? Mikortól van az, hogy szükséges a nagyobb cooler? Gyári turbóról volna szó. Illetve melyik, a gyárinál nagyobb turbónál indokolt már a nagyobb coolerezés? Volna még egy olyan kérdésem, hogy mennyit dob a katalizátor kiszedése? Mennyire fogja vissza a motort? Ilyen csúcsok+chip módosításnál indokolt lehet? Vagy az csak nagyobb turbónál jelentene előnyt? Köszönöm!
2019. okt. 12. 22:05
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Menj a S&C csoportba, mert itt jó esetben nem küldenek el melegebb éghajlatra.

Én egyik TDI-met sem húztam, de szerintem a nagyobb cooler a nagyobb turbó mellé már mindenképpen kell. Akkor viszont már feltűnő lesz, rendőr kiszed, forgalmi ugrik...

Én tennék bele inkább egy ARL-t, vagy eladnám és vennék egy eleve erősebbet, rá egy chip és kész.

Sokszor leírtam már itt, de akik túl vannak ezen a szinten meg tudják erősíteni. Viszonylag olcsón lesz belőle közel 200 lóerő. Hiába elpusztíthatatlan elvileg a TDI, ilyen beavatkozást már nem bírja hibátlanul. Erősen üzemórás lesz a motor.

2019. okt. 12. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Elöbb hal le a gyári turbo mint, hogy ne legyen elég a cooler. Viszont ha másik turbot raksz, mindenképpen kell nagyobb cooler.

A katalizátor kiszedése a teljesítménynek sose árt. Másoknak annál inkább.

2019. okt. 13. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!