Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Váltó vagy kuplung hiba?

Váltó vagy kuplung hiba?

Figyelt kérdés

Üdvözlök mindenkit!


Lassan eljut az autó szerelőhöz de addig is rettentően furdal a kíváncsiság, hogy mi lehet a probléma..


Lemostam a blokkot tisztítószerrel illetve vízzel. Utána jelentkezett ez a jelenség nem tudom, hogy összefügg-e vagy merő véletlen de gondoltam fontos ha megejgyzem.


Hiba : Nehezen veszi be az első három fokozatot. Az első fokozattal csinálja a legtöbbször a másodiknál ritkábban a harmadiknál pedig elég ritkán. A negyedik és ötödik illetve rükverc hibátlan. Amikor gurul az autó akkor tudom nehezen beerőltetni egyesbe álló helyzetben általában nem megy. Érdekes mert néha működik az első fokozat is szépen de ez ritka. Néha amikor kinyomott kuplunggal állok egy kis ideig és indulok nagyon lent fog a kuplung.


Valamint hűvösebb időben simabban működik minden melegebb időben pedig sűrűbben előfordul ez a jelenség.



2019. okt. 13. 19:05
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Inkább váltó.

Kuplunghibánál a rükvercet is nehezen venné.

2019. okt. 13. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Szerintem meg ez kuplung hiba lesz, ha nagyon lent fog akkor nem is old ki rendesen és ezért nem szedi.

De még a váltó is szar lehet, külön is.

2019. okt. 13. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Mickbro ***** válasza:

Próbáld meg álló motornál álló helyzetben kapcsolgatni, ha simán megy, akkor kuplung.

Ha nem, akkor a váltóbowdeneket olajozd be!

2019. okt. 14. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!