Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Környezetbarátabb-e egy...

Környezetbarátabb-e egy modern elektromos autó, mint egy belsőégésű?

Figyelt kérdés
Mindent figyelembe véve:az áramtermelést, olajtermelést, szállítást, az akkumulátor gyártását, újrafelhasználást, ártalmatlanítását, az autó meghibásodása esetén jelentkező nagyobb kibocsátást, stb.

2019. okt. 17. 13:52
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell találgatni, a német TÜV leellenörizte ezt is. Mercedes gyártott B-klasse autót benzin motorral is, elektromos motorral is. Egy az egyben ugyanaz az autó, csak a meghajtása különbözik.


A TÜV szerint az elektromos autó az egész életkora alatt 25%-al kevesebb CO2 bocsájt ki mint a benzines. Ha európai elektromos mixxel töltjük. De ha pld vízerőművel akkor 60%-al kevesebbet.


Mindent beleszámoltak: gyártás (az akkumulátorok gyártásával együtt) üzemeltetés, áramtermelés, olajtermelés, autóbontás, a kocsi EGÉSZ élettartamát gyártástól roncsig.


Szóval igen, az elektromos autó környezetbarátABB mint a benzines.


[link]


A 33.-ik oldalon van a lényeg:

[link]

2019. okt. 18. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:

# 11

Elfogadom a 25% előnyt az villanyautók részére. Főleg, hogy ez a tanulmány úgy látom azt nem is vizsálta, hogy az idősebb, elhanyagolt benzin/dízel autók mennyivel több károsanyagot bocsátanak ki az új állapotukhoz képest.

2019. okt. 18. 10:21
 13/14 A kérdező kommentje:

# 10

Lehet hogy átlagautósnak érzed magad, de a statisztika szerint nálunk 15-17ekm körül van az éves átlag futásteljesítmény, pl. Németországban 20ezer körül. Legalábbis én ilyen statisztikákat találtam. Az igaz, hogy az autóhasználat mértéke lassan, de biztosan emelkedik, viszont ha környezettudatosságról beszélünk, akkor ebbe sem kellene belenyugodni.

2019. okt. 18. 10:38
 14/14 anonim ***** válasza:

A német TÜV a csalós dieseleket is simán megette...


Kérdezö: Nem kellene belenyugodni, de nincs hajlandóság a változtatásra. Erlangenben a Siemensnél már 12 éve láttam képeket a jövöbeni tervekröl, ahol a kamionok áramszedövel mennek. Eddig szinte semmi nem valósult meg.

Pedig ezzel az akksikat ki lehetne zárni.


Egyébként azt kellene az embereknek felfogni, hogy helyváltoztatás=mozgási energia, energia=co2, még akkor is ha átállunk lovaskocsira. (több ló, több co2)


Persze kézzel senki sem akar mosni, meg legyenek a polcok tele olcsó kínában gyártott cuccokkal, és legyen brazil banán, és minden azonnal legyen és olcsón.


Nem tudom ol less a vége, de hogy nem az emberi jóindulat fogja megoldani, az biztos.

2019. okt. 18. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!