Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miert raz es remeg az auto?

Miert raz es remeg az auto?

Figyelt kérdés

Mercedes-Benz, 2008, sedan, manual valtos.


Periodikus hibarol van szo. Ez a legnagyobb problemam, hogy nem tudom odavinni a szerelohoz, hogy NA MOST RAZ... ezert fordulok es bocsatkozok elmelkedesbe.

A hiba a kovetkezo:

Megyek az autoval es random akar egy sima egyenes uton is elkezd razni, beremeg a kasztni, mintha hirtelen ramennel valami otvar gagyi utra, de errol szo sincs. 2-3km-en keresztul csinalja, majd abbamarad es megint nem jon elo 50-100-150km-en keresztul a hiba.. Ma megint elojott, mentem olyan 70-80al, egyszercsak elkezdett razni a kasztni, elkezdett remegni az auto, de nem rangatott, mert a motor ugyanugy ha odalepek neki akkor jol huz es jol megy, inkabb ez valami futomu/kerek/gumi problema lehet.. ismetlem magam. Mintha hirtelen rossz utra tevednel. Aztan 2-3km mulva elmult. Direkt megfordultam, visszamentem arra az utszakaszra, ahol elkezdett razni, de masodszorra semmi. Tukorsiman, gyonyoruen elnyelte a futomu az utnak minden apro kis hibajat, vajsiman futott.. tehat nem az uttal van a gond.. van valakinek esetleg otlete?


Elore is koszonom!


2019. okt. 18. 19:18
 1/6 Nyakasparasztgazda ***** válasza:
Hardy tárcsa
2019. okt. 18. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Alapvetően sok minden okozhatja ezt a problémát tehát ezeket mind érdemes átnézni:

-futómű részei (lengőkar, kormányösszekötő, stabpálca stb.), mondjuk ezekből konkrétan melyiknek a kopása okozhat rázást

-gumiabroncs (ha kagylós a gumi vagy esetleg szálszakadt)

-a felni miatt is rázhat ha meg van ütve

-és a leg kézenfekvőbb hogy meg kell nézni centírozógépen hogy jól ki van-e centírozva


Véletlenül nem egy bizonyos sebességnél ráz mindig? mert ha igen akkor jó eséllyel a felni vagy a centír a hiba


Lehet van még más lehetőség is ami miatt rázhat de én ezeket ismerem

2019. okt. 18. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

ha magasabb sebbeségnél csinálja csak, 80-100 körül és ahogy még gyorsabban akarsz menni akkor erösödik akkor az vagy az egyik gumi vagy a felni a ludas


meg kell nézetni gumissal

2019. okt. 18. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
50-nel kezd el razni es minel gyorsabban megyek annal erosebben csinalja. Ezt elfelejtettem leirni! Koszonom az eddigi tippeket!!
2019. okt. 18. 21:28
 5/6 anonim ***** válasza:

Nem ugyan irod a főkérdésben mint a 4. irásodban.

Azért illene eldönteni és meghatározni hogy mit kérdezel pontosan.

2019. okt. 19. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Miert nem irnam ugyanazt?


Random elkezd razni, es amikor csinalja, akkor olyan 50-tol minel gyorsabban megyek annal erosebben csinalja. Majd 2-3km utan abbahagyja es megint sok ideig nincs problema.

2019. okt. 19. 14:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!