Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Használt autó vásárlásnál...

Használt autó vásárlásnál mennyire számít a km óra állása?

Figyelt kérdés

Tudom hogy ez sok mindentől függ de ki lehet jelenteni hogy amiben több a km az valószínűleg rosszabb állapotban is van mert jobban 'elhasználódott'? Vagy ez pont az ellenkezőjét is jelentheti hogy ilyen sokat ment és mégis egyben van tehát nem egy rossz autó?

bocsánat ha hülyeséget kérdezek de nem igazán értek az ilyesmihez



2019. okt. 19. 22:46
 1/5 Nyakasparasztgazda ***** válasza:
Is-is
2019. okt. 19. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem.

A kilométer óra csak egy számot mutat, azt nem hogyan is használták az adott autót.

100ezer kilométer városi közlekedés sokkal jobban megviselheti az autót, mint a 100kilométeres autópályán ingázással bele tekert 300ezer kilométer.

Ott van még a megfelelő szervizelés kérdése, és a kilométer állások vissza tekerésének szokása.

Vissza lehet tekerni 400ezerről is 150 ezerre, a másik meg ott áll mellette 300ezerrel, esetleg olcsóbban, jobb állapotban, de sokan csak a kilométer állást nézik, és viszik a vissza tekert órásat.

Az óra visszatekerés annyira elterjedt, hogy egy évekkel korábban külföldről behozott autó esetében mindig kétséges, hogy soha nem volt tekerve... lehet most mutat 300ezret, amit sokan már sokallanak, de évekkel korábban 450ezerről tekerték vissza 180ezerre.

2019. okt. 19. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Én azt mondom, hogy nem számít, mert csalhatnak vele. Az állapotát kell nagyon megnézni, az nem hazudik.
2019. okt. 20. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ha valos a km akor szamit.

Az allapot a fontos. Ki lett e cserelve amit ki kellett cserelni, mi az amit hamarosan ujitani kell, cserelni rajta, stb.


En pl szivesebben vennek autot 50.000kmel hibatlan allapotban mint 250.000 kmel hibatlan allapotban. Ebben az esetben szamit a km.

Valoszinuleg az auto belseje is jobb ha keveset futott.


Viszont ha az 50.000et futott le van strapalva, a 250.000et futottat meg mindig karban tartottak akkor utobbit vennem.

2019. okt. 20. 04:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Kamikaze0521 ***** válasza:
Ez kérdéses! Mennyi idős az autó? Nincs egyforma sofőr, valaki autó gyilkos, nem érdekli majd szív a következő tulaj, valaki épp az ellenkezője, vigyázz rá mindent meg ad neki, valaki még többet is. Láttam leharcolt 2 éves autót, de láttam 20 éves autót kifogástalan állapotban. Én mindig állapotot, és nem km-t veszek 10 év felett. Mindenféleképpen vidd el egy állapotfelmérésre ha nem értesz hozzá. Nem tudom mekkora kereted, mennyi km-t tervezel évente? Mekkora időre tervezel az autóval? Illetve megbizhatoság még adott márkán belül is akad olyan hogy eggyes motor kódú autók, teljesen megbízhatóak, valamelyikkel meg csak a gond van. Direkt nem irtam márkát! Mert zömében, mindegyik ilyen!
2019. okt. 23. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!