Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Autóvizsgára idegesség ellen...

Autóvizsgára idegesség ellen nyugtató?

Figyelt kérdés
Sziasztok a héten fogok vizsgázni Kocsira. Egy nagyon túl gondolt ember vagyok és nagyon ideges tudok lenni az ilyen helyzetekben van amikor el kékülnek a kezeim és jéghidegek lesznek a homlokom és a nyakam meg ilyenkor forró.. szóval nagyon ideges tudok lenni ilyenkor :/ a Hajtásommal nincsen semmi gond, oktatóm szerint egy nagyon jó soffőr vagyok és laza az órákon és bármilyen manővert általában képes vagyok megoldani. De mivel tudom hogy milyen pánikos csávó vagyok előre félek mert nem akarom ez miatt elrontani :/ Gyógynövényes nyugtatóm van amit eddig 2x használtam, mellékhatása nincsen. Szerintetek ártana bevennem egy ilyent vizsga előtt? (Eddig nem álmosított el sosem és nem tompúltam el) de félek ha meg nem leszek alapból mégsem ideges a vizsgán és még azt is beveszem akkor meg túl kiütném magam

2019. okt. 21. 23:12
 1/7 anonim ***** válasza:

Szerintem egy próbát megér, ha nem szokott elálmosítani. Rendes gyógyszert (rivotril, xanax stb) semmiképp se. Amúgy is szorongó ember vagy, vagy csak hasonló helyzetben? Pánikrohamok szoktak lenni?

Ha nem csak debilizáló szorongás, akkor lehet, érdemes volna felkeresni egy jó pszichológust, akivel tudsz a későbbiekben együtt dolgozni ezen :) Autó vezetése komoly felelősség, senki sem jár jól, ha te épp egy bonyolultabb helyzetben fagysz le, vagy jön egy pánikroham. Sajnálom, és sok sikert a vizsgához!! :) Próbálj meg előtte 5-10 percig cszkott szemmel üldögélni, kiüríteni a fejed, koncentrálni a lélegzésre, meg a szívritmusra, és lassítani.

2019. okt. 21. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Hát nemis gondoltam xanaxot bevenni vagy hasonlót csakis a gyógynövényes nyugtatót támogatom.. hát igazabol egy nagyon adrenalinos meg ideges ember vagyok. Így alapból nem de tegyük fel szakít velem a párom akkor és annyira depibe és idegessegbe zuhanok hogy csak rángatózok, zsibognak a kis újjaim (amire rá kerestem és szív leállást vagy hasonlót jelent) vagyis tenyleg nagyon ideges tudok lenni sajnos. Néha utanna le is betegszem mert le gyengíti az ideg az egesz testem és 1 hétig aztán beteg vagyok legyen akármilyen betegség egy torokfajas, láz stb..Lehet a szívem sem 100%-os 18 éves létemre :/ voltam már kivizsgáláson és valóban nem jól müködik ezert is figyelek mindig oda előre ha tudom hogy ideges leszek előre cselekszem mert nagyom rosszúl tudok lenni tőlle, néha csodálom hogy is élek még xd

Köszi szépen, élni fogok a jó kivánságoddal :D

2019. okt. 22. 00:01
 3/7 anonim ***** válasza:
49%

Csak ha meg lesz a jogsit, szeretném ha nem arra járnál amerre én és a családom.

Isten őrizz az ilyen ideg beteg sofőröktől, mert még normális emberekkel is elő fordul baj és hiba, nem pedig olyannal mint veled.

Mert ott ám vannak sokall veszélyesebb helyzetek amitől valóban ideges lehet az ember, még aki tök nyugodt amúgy általában is.

Begyógyszerezve meg főleg veszélyes vagy mindenkire .

2019. okt. 22. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ne! A vizsga előtt megkérdezik, hogy vettél be ilyet. Ha esetleg bajt csinálsz, vért vesznek és akkor komoly bajban leszel.
2019. okt. 22. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Gyógynövényes nyugtatóról van szerintem szó, nem rendes gyógyszerről. Valszeg vmi levendulakivonatos bogyó. Azt meg nyugodtan beveheti. Ha rendes gyógyszerről van szó, amit patikában vett, akkor valóban, nem kéne.
2019. okt. 22. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Kocsi, hajtás? Vagyis lovasszekér. Mert az a "kocsi", meg a lovakat "hajtják". Remélem, autót nem fogsz vezetni.
2019. okt. 22. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat minden jó és rossz akarónak is. A Vizsgát ma sikeressen le tettem 0 hiba pontal!
2019. okt. 24. 15:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!