Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Nem mindent értek vezetéssel...

Nem mindent értek vezetéssel kapcsolatban, tudna segíteni/beszélni erről?

Figyelt kérdés

Még nem kezdtem el a kreszt- se semmit igazából, csak nagyon érdekelnek az autók és maga a vezetés.


Vezettem zárt területen, de ott hol kapok utasítást fatertól hol nem, bár gondolom ez mindenkinek ismerős.


Igazából tudtam menni probléma nélkül, igaz nem én váltottam.


Tehát maga a gázadás, lassan engedem a kuplungot, kicsi gáz vagy még gáz se kell és indul az autó. Ilyenkor már nem kell tartani a kuplungot, ha meg van az adott fordulat akkor teljesen benyomom, váltás, és így tovább.


Illetve ha fékezni akarok melyik pedálon legyen a másik lábam? Hallottam valami ilyesmit hogy a jobb láb a gáz és a fék, de lehet fordítva, nem tudom.


Röviden ennyi, előre is köszi!


2019. okt. 22. 19:42
 1/6 Ékezetes billetyűzet ***** válasza:
Bal lábaddal csak a kuplungot kezeled. Így nyilván, mikor jobb lábban fékezel, a bal lábad pihen/kuplungot nyomja.
2019. okt. 22. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

"Hallottam valami ilyesmit hogy a jobb láb a gáz és a fék, de lehet fordítva, nem tudom."


Igencsak érdekes lenne fordítva. :) Jobb lábaddal a féket / gázt kezeled. A kettőt ugyebár sosem nyomod egyszerre (leszámítva a bal lábas fékezés nevű advanced vezetéstechnikai megoldást, aminek pl. rallyban igen nagy szerepe van). Bal lábbal pedig csak kuplung.


Ha megállásig fékezed az autót (azaz a fordulatszám leesik alapjárat alá), akkor fékezés közben be kell nyomnod a kuplungot is (bal lábbal értelemszerűen), különben le fog fulladni az autó. Ezen kívül a kuplungot váltásnál és indításnál kell benyomni. Persze majd ha lesz egy kis rutinod, akkor rájössz, hogy mindkettőre van kivétel... :)

2019. okt. 22. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Sok értelme nincs a kérdésnek addig, míg nem vezetsz. Utána meg már főleg nem, hiszen vezetsz...
2019. okt. 22. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
A válaszodnak nincs értelme hármas, a többieknek meg köszönöm.
2019. okt. 24. 21:20
 5/6 anonim ***** válasza:
Nekem az oktatóm úgy tanítja, hogy jobb lábbal csak fékezek vagy gázt adok. A ballal csak kuplungolok.
2019. dec. 12. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

És nekem csak 1-es sebességben szabad indulnom, kivéve, ha pl jobbra hátra kell kiállni a parkolóból, mert akkor Rükverc.. stb de utána váltok 1-esbe az elinduláshoz, ilyenkor emelem a kuplungot, majd ha megmozdult az autó, gázt adok. Felgyorsítom kb 18 km/h-ra és utána váltok 2-es be.

Ha nem tolatva kell kiállni, akkor kuplung be, 1-es, kuplung emel, pici gáz mikor megindul, több gáz és a kuplungot felengedem. Aztán amit írtam, gázzal fel 18 km/h ig kb és utána kuplung be és 2-es. Én dízelesen tanulok. Egyelőre csak ezt tudom.

2019. dec. 12. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!